Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

XRP fiyatı duruşmadan gelen haberle yükseldi

Dünden bu yana yükselişte olan XRP’nin fiyatı, Bitcoin başta olmak üzere piyasanın geri kalanı düşerken de sabit kaldı. Kripto para, bugün 0.55 dolara ulaşarak bir aydır görülmeyen seviyelere çıktı. XRP’nin yüzde 10’u aşan bu yükselişinin arkasında ne var?

Bu fiyat hareketine SEC-Ripple davasında dünkü keşif duruşmasından gelen haberlerin etkili olduğu düşünülüyor. Duruşma, XRP yatırımcılarının kripto para borsalarının XRP’yi dava sonuçlanmadan önce tekrar listeleyebileceği konusunda umutlanmasını sağladı. SEC’nin Ripple CEO’su Brad Garlinghose ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen’in kişisel finansal bilgilerini alma talebinin konuşulduğu duruşmada bir SEC avukatı, yalnızca Ripple ve Ripple’ın iştiraklerinin XRP satışlarının yasa dışı olarak değerlendirilebileceğini belirtti.

Duruşmayı yorumlayan avukat Jeremy Hogan, bu durumda XRP’yi iki ay önce listeden çıkaran borsaların menkul kıymet yasalarını ihlal etmediğini ve XRP’yi yeniden listeleyip satmaya başlasalar bile yasa dışı olmayacağı için bunun önemli olduğunu analiz etti. Hogan ayrıca SEC tarafından halihazırda alınmış veya yolda olan çok sayıda eylemsizlik mektubu olduğunu tahmin ediyor.

Öte yandan haber, XRP topluluğu içinde viral oldu. #RelistXRP etiketiyle borsaların XRP’yi tekrar listelemelerinin talep edildiği bir kampanya yapıldı. Sadece Avustralya’da kampanyayla ilgili en az 24 bin tweet paylaşıldı.

Bu arada geçtiğimiz günlerde İsviçreli bir kripto para borsası olan Lykke, Ocak ayında listeden çıkardığı XRP’yi tekrar alım satıma açma kararı almıştı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl