XRP için 500 dolar tahmini yapan analist: Fiyatı ekonomik sistem yükseltecek

Temmuz ayında XRP fiyatı için 4 ilâ 7 aylık süre içerisinde 100-500 dolar aralığında fiyat beklediğini ifade eden analist Shannon Thorp, bu değerlendirmesinin sebeplerini açıkladı. XRP fiyatının yükselişinin Bitcoin'e ya da meme coin tarzı fiyat patlamalarına bağlı olmadığını belirten Thorp, "Bitcoin'in kullanım alanı yok. Küçük yatırımcının isteğine göre hareket ediyor. XRP'de ise finans dünyasına çözüm getiren bir kullanım alanı var. XRP'nin yükselişini dünya finansal sisteminin ihtiyaçları sağlayacaktır" dedi.

Grayscale’in zaferinin yanında Ripple şirketinin de SEC karşısında elde ettiği galibiyet çok konuşulurlen, XRP de çeşitli borsalar tarafından yeniden listelenmeye ve yatırımcısının yüzünü güldürmeye başladı. 3 yıldır süren davaya rağmen, en önemli ilk 10 kripto para arasındaki yerini kaybetmeyen XRP için analist Shannon Thorp ise çok ilginç değerlendirmelerde bulundu.

“İki banka XRP kullanmaya başlarsa…”

Temmuz ayında yaptığı 100-500 dolarlık fiyat tahminini açıklamak istediğini belirten analist, bu kez fiyat konuşmayacağını ve XRP’nin kullanım alanlarına değineceğini söyledi. İki bankanın XRP kullanması örneğini veren analist Twitter’dan değerlendirmelerde bulundu:

“İki bankanın XRP kullanacağını düşünelim. Birinci banka kullanmaya başladığı anda fiyat değerleneceği için ikinci banka bu durumdan istifade edecektir. 2. bankanın işlemlerinde daha az XRP token gerekli olacaktır. Bu da Likidite Sağlamlığı getirecektir. Bu tarz bir büyüme istikrarlı bir değerleme ve fiyat yükselişi getirecektir”

“Ripple, devlet kurumlarıyla konuşuyor”

XRP ihraççısı olan Ripple şirketinin uzun süredir birçok devlet kurumuyla görüşmeler yaptığını belirten Thorn şu ifadeleri kullandı:

“ABD ve dünyanın finansal kontrolünü elinde tutan kurumlara bir bakın. Bunların yönetim kurullarında olan kişilerle Ripple uzun süredir zaten konuşuyor. Bana göre fiyat yukarı gidecekse, Bitcoin arttığı için değil, bu dünya ekonomisinde söz sahibi insanlar tercih ettiği için gidecektir. XRP’de bir meme coin yükselişi de olmayacaktır”

“XRP, Bitcoin’in başarısına bağlı kalmayacak”

XRP’deki fiyat artışının Ripple şirketinin beklentilerine ya da başka dış etkenlere göre gelmeyeceğini belirten analist, dünya ekonomi sisteminin ihtiyaçlarının fiyatı yükselteceğini belirtti:

“Bitcoin’in kullanım alanı yok. Fiyatı tamamen küçük yatırımcının talepleri yönetiyor. Bu nedenle XRP’nin baaşrısı Bitcoin’e bağlı olmayacak. Bitcoin’in yükselişini beklemesine gerek yok. Dünya finansal sisteminin ekonomik ihtiyaçlarına bağlı olacak. Değerin nasıl işlendiği ve tanımlandığını XRP gösterecek. Bunlar benim kişisel fikirlerim ve araştırmalarım sonucunda ulaştığım düşüncelerdir”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl