Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

XRP hacmi, Türk borsalarında Bitcoin’i ikiye katladı

XRP fiyatındaki derin düşüşle birlikte XRP hacmi, Türkiye'deki borsalarda Bitcoin'in işlem hacminin iki katına çıktı.

Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının XRP‘ye büyük bir ilgilerinin olduğu biliniyor. Piyasa değeriyle en büyük üçüncü kripto para, küresel ortalamadan farklı olarak Türkiye’de Bitcoin‘den sonra en çok tercih edilen kripto para olarak öne çıkıyor.

Dolayısıyla ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’a ve iki yöneticisine dava açmasıyla beraber gelen düşüş, Türk yatırımcıyı vurdu. İki gün önce 0.54 dolardan işlem gören XRP, bugün 0.25 dolara kadar geriledi ve bu kısa sürede yüzde 55 oranında bir düşüş olduğu anlamına geliyor.

Fiyattaki derin düşüşle beraber, Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsalarında XRP hacimleri adeta patlama yaşadı. TSİ 00.15 itibari ile CoinMarketCap’ten elde edilen son veriler; BtcTurk’te XRP/TRY işlem çiftinin son 24 saatteki hacminin yaklaşık 59 milyon dolar olduğunu gösteriyor. Buna karşın BTC/TRY’deki hacim ise 31.5 milyon dolarda kaldı. Aynı durum, bir başka önde gelen Türkiye merkezli borsa Paribu’da da görülüyor. Paribu’da XRP/TRY hacmi 31 milyon dolar olarak gerçekleşirken BTC/TRY hacmi de 20 milyon dolar oldu. Thodex’te de XRP/TRY hacmi 11.3 milyon dolar, BTC/TRY hacmi de 8.5 milyon dolardı.

Küresel ortalamada ise XRP’nin işlem hacmi, 19.5 milyar, Bitcoin’in işlem hacmi de 49 milyar dolar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl