Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para piyasasındaki iki büyük şirket XRP’yi bıraktı

The Block’un haberine göre, Şikago merkezli algoritmik ve yüksek frekanslı trade şirketi Jump Trading ile Mike Novogratz’ın Galaxy Digital şirketi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia etmesi ve Ripple’a dava açmasının ardından XRP’de piyasa yapmayı bıraktı.

Kripto para piyasasındaki en aktif şirketlerden biri olan ve borsalara likidite sağlamasıyla bilinen Jump Trading, habere göre, müşterilerine XRP için artık likidite sağlamayacağını söyledi.

Öte yandan üçüncü çeyrekte işlem hacminde 1.4 milyar dolara ulaşan bir başka piyasa yapıcı şirket olan Galaxy Digital de bir sonraki duyuruya kadar XRP’de alım satımı askıya aldı.

Konu hakkında açıklama yapan bir Galaxy yetkilisi, “Alım satım yapmıyoruz ama gerçekler ortaya çıktıkça bunu değerlendireceğiz.” dedi.

The Block’a konuşan ancak ismi verilmeyen sektör içinden bir kaynak ise gelişmeleri “Bir devrin sonu” olarak niteledi. XRP piyasalarında yeterli likidite olmadığı durumda spread’lerin genişleyebileceği ve yatırımcıların büyük pozisyonlara girip çıkmalarının zorlaşabileceği ifade ediliyor.

SEC, dün Ripple ve iki yöneticisi CEO Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP yoluyla 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçlamış ve dava etmişti. Gelişmelerin ardından XRP fiyatı yüzde 40’ın üzerinde değer kaybetti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl