Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

250 milyon dolarlık fon yöneten 21Shares, XRP’yi kaldırdı

Fonları aracılığıyla 250 milyon dolarlık kripto parayı yöneten 21Shares, XRP'yi borsa ürünlerinden (ETP'ler) kaldırdı.

Geçmişte Amun olarak bilinen İsviçreli kripto varlık yöneticisi 21Shares, XRP’yi borsa ürünlerinden (ETP’ler) kaldırdı.

The Block’un haberine göre, XRP‘nin kaldırıldığı söz konusu ürünler şöyle: şirketin amiral gemisi Kripto Sepet Endeks ETP’si (HODL), Bitwise Select 10 ETP’si (KEYS) ile XRP’ye dayalı tek varlıklı ETP olan Ripple XRP ETP’si (AXRP).

Şirketin ETP’lerinin hiçbiri ABD borsalarında listelenmiyor. Dolayısıyla bu, XRP’nin neden kaldırıldığı sorusunu da beraberinde getiriyor. Konu hakkında The Block’a konuşan CEO Hany Rashwan, şirketin endeks kuralları gereği menkul kıymet olan veya likidite sorunları olabilecek herhangi bir token’ın ürünlere dahil edilemeyeceğini söyledi.

Bilindiği üzere, geçtiğimiz hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirildiği iddiasıyla Ripple’ı ve iki yöneticisi CEO Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı suçlamıştı. Burada kayıt dışı menkul kıymet olarak adlandırılan şey, XRP’nin kendisi. Regülatör, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Ripple şirketi ise bunun aksini savunuyor.

Ripple’ın dava edilmesinden bu yana Bitstamp, OSL, CrossTower ve Beaxy gibi borsalar XRP desteğini sonlandırdı. Bitstamp, ABD’lilere XRP alım satımını kapatırken dünyanın geri kalanına bu hizmeti vermeye devam ediyor. Ayrıca bir başka kripto varlık yöneticisi Bitwise da XRP pozisyonundan çıkmıştı. Jump Trading ve Galaxy gibi büyük likidite sağlayıcı şirketler, XRP’den elini çekmişlerdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl