Mahkemenin XRP kararı, kripto bağlantılı hisselere de ralli getirdi

Yaklaşık 2.5 yıldır devam eden Ripple-SEC davasında hakim Torres'in verdiği karar kripto sektörüne adeta bahar getirdi. Altcoin'lerin yanı sıra kripto bağlantılı borsa ve madencilik şirketleri hisseleri de adeta uçuşa geçti.

Ripple-SEC davasının baş hakimlerinden olan Analisa Torres’in perakende yatırımcıya satılan XRP’lerin yatırım sözleşmesi statüsüne dahil olmadığı yönünde karar vermesi, başta XRP ile XLM olmak üzere altcoin’lerde önemli yükselişler yaşanmasını sağladı.

Hisseler de yükseldi

Bitcoin gece saatlerinde 32 bin dolar sınırına dayanırken, kripto şirketlerinin hisselerinde de önemli yükselişler oldu. Coinbase borsası %25’lik yükselişle günü 107 dolardan kapadı. Bitcoin madencilik şirketleri de ralliye dahil oldu. Teksas’ta dev tesisler çalıştıran Marathon ve RIOT yüzde 15’lik yükselişler yaşadılar. Yenilenebilir enerjiyle yaptığı madencilikle bilinen Iris Energy hisseleri de yüzde 11 arttı.

İflastan kurtuldu, %190 arttı

Geçen sene iflasın eşiğine gelen ve yaptığı kritik anlaşmalarla bu süreci zor da olsa atlatan Core Scientific hisseleri yüzde 3 arttı ancak şirketin hisseleri bir süredir zaten ciddi bir yükseliş içindeydi. CORZ hisseleri bir ayda %192’lik çıkış gösterdi.

Geçtiğimiz haftalarda yeni bir Bitcoin alımı duyuran ve bilançosunda 150 binden fazla Bitcoin tutan MicroStrategy’nin hisseleri de yine %12’lik yükseliş yaşadı. MicroStrategy hisseleri günü 461 dolardan kapadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl