Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

XRP, iki küçük borsadan liste dışı edildi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a dava açmasının yankıları sürüyor.

ABD’de faaliyet gösteren iki kripto para borsası, dava sonucunu beklemeden XRP’yi şimdiden listeden çıkardılar.

Bu borsalar New Jersey merkezli CrossTower ile Şikago merkezli Beaxy.

CrossTower’ın yöneticisi Kristin Boggiano, konu hakkında CoinDesk’e “CrossTower’ın listeleme komitesi token’ları birçok kapsamda değerlendiriyor. Kriterlerden biri varlığın menkul kıymet olup olmadığıdır. XRP’nin durumuna ilişkin belirsizlik göz önüne alındığında CrossTower, XRP’yi listeden çıkarmaya karar verdi.” açıklamasını yaptı.

Beaxy de benzer nedenle alım satımı durdurdu. Bir sonraki duyuruya kadar XRP çekimlerine izin veren bu borsanın operasyon şefi Naeem Master, “SEC ve Ripple Labs, XRP’nin yasal statüsünü yıllardır tartışıyor. Yani SEC’nin Ripple’a yönelttiği suçlamalar beklenmedik bir gelişme değil. Bununla birlikte Beaxy, mevzuata uygun çalışma yükümlülüğü taşıyor.” dedi ve XRP’nin bir menkul kıymet olmadığının kanıtlanması durumunda alım satımı yeniden açacaklarını bildirdi.

XRP, gelişmelerin etkisiyle büyük kan kaybetti. Kripto para, gelişmenin ortaya çıktığı 22 Aralık gününden beri yüzde 35 düşüş yaşadı.

Listeye sonradan OSL de eklendi

XRP’yi platformundan çıkaran borsalar arasında daha sonra Hong Kong merkezli OSL de eklendi. OSL’den yapılan açıklamada, “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple Labs ve iki yöneticisine yönelik yaptırım eyleminin ışığında OSL platformundaki tüm XRP ödemelerini ve alım satım hizmetlerini bir sonraki bildirime kadar askıya almış bulunmaktayız.” denildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl