xrp neden yükseliyor

21 Mart 2023’de %30.45 yükselerek son 2 yılın en büyük günlük artışını yaşadı. Peki XRP neden yükseliyor?

Bilindiği üzere, ABD Sermaye Piyasası Kurulu (SEC), 2020 yılının aralık ayında Ripple’a dava açmıştı. Söz konusu dava bugüne kadar devam etti. Bununla birlikte, yaklaşık 2.5 yıl süren dava sürecinde artık sona gelindiği ifade ediliyor.

Ünlü avukat John Deaton, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Ripple ve SEC arasındaki davada kısa süre içinde bir karara varılmasını beklediğini ifade etti. Deaton ayrıca, eğer bu süre 30 günü aşarsa çok şaşacağını belirtti. Ripple’ın Michael Kellogg gibi ünlü bir avukatı tuttuğuna dikkat çeken Deaton, bu durumun Ripple’ın davayı kazanma şansını artırdığını söyledi. Deaton, Ripple’ın davayı kazanması durumunda SEC’nin bir itiraz tehdidi kullanabileceğini, Ripple’ın ise anlaşma yoluna giderek istediğini elde edebileceğini ifade etti. Ancak, bu tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz belli değil.

Ünlü avukat John Deaton ayrıca, Ripple ve SEC arasındaki davada Hinman belgelerinin büyük önem taşıdığını ve uzun zamandır tartışıldığını belirtti. Deaton, SEC’nin itirazına rağmen bu belgelerin kamuoyuna açılacağını iddia etti. Hinman belgeleri, SEC yetkilisi William Hinman tarafından verilen bir konuşmaya dayanıyor ve Ripple’ın XRP token’larının bir menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceği konusunda ipuçları sağlıyor. Bu belgelerin açıklanması, davada Ripple’ın lehine bir dönüm noktası olabilir. Ancak, bu belgelerin açıklanıp açıklanmayacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Davada özet kararın bir hafta içinde çıkabileceği iddiası ve diğer gelişmelerin ardından XRP, son 2 yılın en yüksek günlük yükselişini yaşadı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl