Kripto para piyasası bir bütün olarak hafta sonunda satış baskısına yenik düşmesine rağmen Ripple Labs ile bağlantılı kripto para birimi XRP’nin performansı dikkat çekiyor.

USDT ve USDC gibi sabit coin’ler hariç tutulduğunda piyasa değeriyle en büyük dördüncü kripto para olan XRP, 21 Mart’tan bu yana yüzde 40’ın üzerinde değer kazandı. Yaklaşık bir haftadır süren fiyat artışı sonunda XRP, 0.50 doların da üzerine çıkarak 0.53 doları gördü. XRP en son Ekim 2022’de 50 sentin üzerinde yer almıştı.

Kripto parada akşam saatlerinde görülen sert yükseliş, TSİ 21.45’te geldi. XRP, bu artıştan sonra sosyal medyada da hakkında en çok tweet atılan kripto paralardan biri oldu. Bu ay sonuçlanacağına dair beklentilerin olduğu SEC davası ve artan sosyal ilgi, XRP’nin piyasa performansını yukarı taşımasına yardımcı oluyor.

XRP fiyatının son 1.5 aydaki seyri

Ripple, CBDC ilişkilerini güçlendiriyor

Öte yandan Ripple şirketi de CBDC (merkez bankası dijital parası) iletişimini özenle güçlendiriyor. Digital Euro Association’ın (DEA) bir çalışma grubu tarafından kısa bir süre önce, gizlilik ve bunların etkileşimi de dahil olmak üzere CBDC’nin çeşitli yönlerini özetleyen bir teknik belge kamuoyuyla paylaşıldı. Resmi bir DEA ortağı olarak tanınan Ripple, raporun oluşturulmasında önemli bir rol oynadı.

Binance davası etkilemedi

Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para, Binance’e açılan davanın ardından sert satışla karşılaşırken XRP direnç gösterdi. Kripto para, piyasanın gündemine bomba gibi düşen haber karşısında fiyat istikrarını korudu.

Davayı yakından takip eden avukat “en fazla 30 gün” demişti

Son olarak, Ripple ile SEC arasındaki davada uzun süredir Twitter üzerinden bilgilendirmelerde bulunan ünlü avukat John Deaton da geçtiğimiz hafta, kısa süre içerisinde bir karara varılmasını beklediğini hatta bu sürenin 30 günü aşmasının da kendisini çok şaşırtacağını söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl