XRP araştırmasında şaşırtan sonuç: 100 dolar bekleniyor

XRP topluluğu arasında gerçekleştirilen bir araştırmada, çoğunluğun XRP'nin 100 dolara ulaşmasını beklediği sonucuna ulaşıldı.

XRP araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou tarafından gerçekleştirilen ve 474 katılımcının yer aldığı araştırmanın sonuçlarına göre XRP yatırımcılarının yüzde 94’ü dijital parayı uzun vadeli bir yatırım olarak görüyor.

XRP’nin uzun vadede hangi fiyata ulaşmasının beklenildiği sorusuna verilen yanıtlar ise araştırmanın en çarpıcı sonucuydu. Katılımcıların yüzde 52.3’ü dijital paranın 100 dolar ya da daha fazlasına ulaşmasını bekliyor.

Hatta, daha ilginci yüzde 21’lik kesim, XRP’nin 1000 dolara çıkacağını düşünüyor. Toplam 100 milyar XRP arzı göz önüne alındığında bu dijital paranın piyasa değerini yaklaşık 100 trilyon dolara taşıyor.

Kripto para piyasasının şu anki değeri yaklaşık 300 milyar dolarken altının piyasa değeriyse 7.5 trilyon dolar. Bu arada dünyadaki özel servetin toplamı ise 215 trilyon dolar.

Kaynak: XRP Arcade

Geçtiğimiz Şubat ayında PayPal CEO’Su Dan Schulman, CNBC’ye yaptığı açıklamada, tüm dijital ödemeler endüstrisinin 100 trilyon dolara ulaşabileceğini düşündüğünü söylemişti.

Diğer önemli bulgular arasında şunlar var:

Katılımcıların,

%57.6’sı, XRP’yi 0.30 – 0.50 dolar aralığında satın aldı.

%48.1’i XRP’ye 2017’de yatırım yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl