Hakimden SEC’ye ret: XRP kararına itiraz edilemeyecek!

Ripple ile SEC arasında devam eden davada bir önemli karar daha çıktı. Dava hakimlerinden Analisa Torres, temmuz ayında verdiği karara SEC'nin itraz etme hakkını tamamen ortadan kaldırdı. SEC'nin bu talebi Torres tarafından reddedildi.

grayscale dava sec

3 yıla yaklaşan SEC-Ripple menkul kıymet davasında Ripple lehine çok önemli bir karar daha çıktı. Dava hakimlerinden Analisa Torres, temmuz ayında XRP için verdiği karara SEC’nin itiraz etmesine engel koydu. Kurumun bu yöndeki talebi de resmen reddedilmiş oldu.

Hatırlanacağı üzere Torres’in 13 Temmuz günü verdiği kararda, XRP’nin kamuya açık borsalardaki satışlarının yatırım sözleşmesi kanunlarına uygun olduğu belirtilmişti. Buna sebep olarak ise, yatırımcıların borsalardaki satışlardan beklediği kârların, Ripple şirketinin politikalarıyla bağı bulunmaması gösterilmişti.

Daha sonra SEC ise Torres’in bu kararına itiraz etmek için izin istemişti. Ancak Torres, fikrinin değişmesi için önemli bir gelişme olmadığını belirterek itiraz talebini reddetti.

Terra LUNA kararını da yorumladı

Öte yandan hakim Torres, kendi verdiği karardan 2 hafta sonra bir başka hakimin verdiği “LUNA’nın borsalardaki satışları yatırım sözleşmesidir” kararını da yorumladı. Torres kendi verdiği XRP kararıyla, LUNA kararının ters düşmediğini belirtti.

SEC ile Ripple arasındaki en yakın duruşma tarihi 23 Nisan 2024 olarak belirlendi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl