Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Stellar Vakfı CEO’su ABD’de Kongre üyelerine XRP ve XLM farkını anlattı

Stellar Geliştirme Vakfı CEO'su Denelle Dixon, ABD Kongre üyelerinin olduğu bir toplantıya katıldı ve XLM ile XRP arasındaki farkı üyelere anlattı.

XRP’nin “kardeş kripto parası” olarak görülen XLM için de “Dava açılacak mı?” sorusunun gündemde olduğu bir zamanda ise Stellar Geliştirme Vakfı CEO’su Denelle Dixon, ABD Kongre üyelerinin olduğu bir toplantıya katıldı ve XLM ile XRP arasındaki farkı üyelere anlattı. Üyelerin Stellar Vakfı hakkındaki övgü dolu sözleri ise dikkat çekti.

Toplantının konusu blokzincir teknolojisinin bir banka hesabı olmayan insan topluluklarına ve gelişmekte olan ekonomilere ne tür faydalar sağlayabileceği ve burada özellikle küresel havale/para gönderme sisteminde Stellar’ın rolünün ne olduğuydu.

Buna rağmen, toplantıda merakla beklenen başlık ise regülasyonlar ve dijital varlıkların ABD kanunları tarafından menkul kıymet sayılıp sayılmama durumuydu.

CEO Dixon organizasyonunu, XRP token’ının kullanımından dolayı SEC’nin dava açtığı Ripple gibi şirketlerden ayrı tutarak, ABD’deki blokzincir endüstrisinin karşı karşıya kaldığı zorluklar hakkında sorulan bir soruya cevap olarak şu ifadeleri kullandı:

“Menkul kıymetlerin sınıflandırılmasına açıklık getirilmesi, yeni oyuncuların piyasaya gelmesine ve piyasanın da çok daha şeffaf hale gelmesine yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Bildiğiniz gibi biz bir ICO başlatmamıştık. Bunu yapmadık. Stellar’ın doğuşu bu şekilde olmadı. Bizdeki kâr amacı çok farklı. Menkul kıymet sınıflandırılması konusunda çok fazla korku var. Bu yeni teknolojiyi ve inovasyonu ABD’de tutmamız için, bu konu hakkında bir istikrar yakalanması gerekiyor. “

Kongre üyesinden Stellar’a övgü

Ohio eyaleti temsilcisi kongre üyesi Warren Davidson konuyla ilgili olarak hem Cumhuriyetçi hem de Demokrat üyelerin kanuni netlik sağlamak için birlikte bir çalışma yürüttüklerini belirterek kripto para ve blokzincir teknolojisi konusundaki inovasyonun daha da ileri gideceğini belirtti. Davidson ayrıca Stellar’ı da övdü:

“Kesinlikle daha farklı bir organizasyon yapınız var ve bence tüm bu sorunları baypas ederek atlatmışsınız. Ödemeler ve hız ile ilgili yaptıklarınız heyecan verici. Bu anlattığınız mimari yapının şu anki sistemden çok daha etkili olduğunu göstermeniz çok güzel bir durum.”

55 milyar XLM yakmışlardı

Hatırlanacağı üzere Stellar, dolaşımda olmayan ancak kendi gözetimindeki 55 milyar XLM’i 2019 yılında yakmış ve toplam arzı yarı yarıya düşürmüştü. Tüm iyi sözlere ve yorumlara rağmen ise Dixon, SEC’nin gelecekte diğer organizasyonlar ya da blokzincir şirketlerine karşı alabileceği muhtemel aksiyonlar konusunda endüstride bir korku dalgası olduğunu belirtti.

Toplantı, Kaliforniya Eyaleti Kongre Temsilcisi Maxine Waters’ın başkanlık ettiği Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi FinTech Görev Gücü üyeleri tarafından organize edildi. Waters da blokzincir teknolojisini övdü ve kendi yaşadığı eyaletteki ödeme altyapısındaki gelişmelerin önemine değindi.

Stellar Geliştirme Vakfı 2 hafta önce, Settle Network ile iş birliğine giderek ödemeler konusundaki yatırımlarını Latin Amerika’ya taşımıştı. Yapılan işbirliği ile finansal hizmetlere erişimde güçlük yaşayan topluluklara yardım hedefleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl