XRP topluluğundan SEC’ye toplu dava: Türkiye dahil 55 ülkeden katılım

2020’nin Aralık ayında SEC’nin, Ripple şirketine açtığı ve kripto para topluluğunu şaşkınlığa uğratan ‘kayıtsız menkul kıymet satış’ davası, neredeyse 1 seneyi tamamlayacak. Geçtiğimiz 10 aylık süre içerisinde, beklentilerin aksine davada her iki taraf da birbirine üstünlük sağlayamadı. SEC’nin kısa süre içerisinde sonlandırması beklenen dava uzadıkça uzadı.

SEC’ye uluslararası dava

Bu durum ise XRP yatırımcılarının moralini her geçen gün daha fazla düzeltirken, topluluktan SEC’ye yeni bir hamle geliyor. Tüm dünyadan binlerce XRP yatırımcısı, https://bit.ly/xrpsec adresinden kayıt işlemlerini yaparak bu konudaki imza kampanyasına katılabiliyorlar.

Türkiye de var

Şu ana kadar kayıt yapan kişi sayısı yaklaşık 42 bin kişi… İçinde Türkiye’nin de olduğu toplam 55 ülkeden binlerce yatırımcı bu konuda belirtilen siteden kayıt yaptırdı. İşlemler için XRP sahibi olmak zorunlu değil. Katılımcıların %42’sinin ABD dışından olması da dikkat çekiyor. Davayla ilgili olarak zaman zaman önemli bilgiler paylaşan avukat John Deaton da Twitter adresinden konuyla ilgili bir görsel de paylaştı. Görsel “XRP ordusu, SEC’ye karşı” yazarken, bazı takipçiler ise bu adımın gerçekçi olmadığı eleştirisini yaptılar.

Bilindiği üzere Ripple tarafı davanın başladığı günden bu yana, bunun sadece Ripple şirketine değil kripto para topluluğuna genel bir müdahale hamlesi olduğunu iddia ediyor. Şu ana kadar kripto paralar konusunda birçok açıklamada bulunan SEC başkanı Gary Gensler ise davayla ilgili herhangi bir yorum yapmadı. Dava Gensler’ın başkanlığından önce açılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ulaş Eral Cevapla

    Bu kurgulanmış, güzelce tezgahlanmış bir proje olduğu için insanlar akıntıya karşı kürek çekiyor!!! Ripple XRP normalde bitcoin denen ucubeden önce olan bir proje idi, Bitcoin ve ETH baronları projeyi çaldı ve XRP yi engelledi!!! O yüzden bu böyle engellenerek yok edilmeye uğraşılıyor, yada insanları yıldırarak para kazandırmayacaklar!!!