XTZ, Ubisoft iş birliği ile yüzde 40 yükseldi

Assasin’s Creed gibi çok sayıda popüler oyunun geliştiricisi olan Fransız şirket Ubisoft, oyun içinde kullanılabilecek NFT’lerin yer alacağı Ubisoft Quartz platformunu duyurdu.

Söz konusu NFT’ler “Digits” olarak adlandırılıyor. Bunların oyun içi araç, silah ve ekipman şeklinde olacağı belirtiliyor. NFT’ler, ilk etapta Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyununda kullanılabileceği kaydedildi.

NFT’lerin bir silah, miğfer ve pantolondan oluşan ilk 3 sürümü, sırasıyla 9, 12 ve 15 Aralık’ta ücretsiz olarak verilecek, sayıları ise sınırlı olacak. Diğerleri ise 2022’nin başlarında yayınlanacak. NFT’leri alabilmek için Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyununu, Ubisoft Connect PC platformunda oynuyor olmak, oyunda en az 5. seviyeye ulaşmak ve geçerli ülkelerde ikamet etmek gibi koşullar var. Türkiye ise şu an için geçerli ülkeler arasında değil.

NFT’ler, Tezos tabanlı

Ubisoft Quartz platformundaki NFT’ler, Tezos blok zincirine dayalı olacak. Ubisoft ve Tezos arasındaki bu iş birliği, Tezos’un coin’i XTZ’nin fiyatına da yansıdı. XTZ, 4 dolardan 5.55 dolara yaklaşık yüzde 40 oranında değer kazandı. Piyasa değeriyle en büyük 40. kripto para olan XTZ, TSİ 00.17’de 5.38 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl