Yahoo Japonya, bir kripto para borsasından hisse aldığını doğruladı

Yahoo Japonya, Cuma günü Japonya'da faaliyet gösteren bir kripto para borsasının azınlık hissesini satın aldığını doğruladı.

Yahoo Japonya, Cuma günü bir Japon kripto para borsasının azınlık hissesini satın aldığını doğruladı.

Reuters’a göre, tamamen Yahoo Japonya’ya ait bir şirket olan Z Corporation, BitArg Exchange Tokyo’nun yüzde 40 hissesini 2-3 milyar yen (yaklaşık 19-27 milyar dolar) karşılığında satın aldı.

Yahoo Japonya tarafından yapılan resmi açıklamada borsanın 2018 yılının son baharında hizmete başlayacağı bildirildi. Şirket, kullanımı kolay ve güvenli hizmetler sunmayı hedeflediğini söyledi.

Satın almayla ilgili söylentiler ilk olarak Mart ayında ortaya çıkmıştı.

Japonya, üç milyondan fazla yerli kripto para yatırımcının bulunduğu bir sektör merkezi ve Yahoo Japonya’nın bu yatırım haberi, ülkenin mali düzenleyicilerin iki Japon kripto para borsasının faaliyetini durdurulması kararından birkaç gün sonra gelmesiyle dikkat çekti.

Öte yandan benzer şekilde bu ay gerçekleşen bir başka önemli gelişmede Monex Group, yılın başında büyük bir saldırıya uğrayan ve 530 milyon dolar değerinde NEM çaldıran Coincheck’i satın almak için bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl