Yapay zeka programı ChatGPT’nin şirketi OpenAI CEO’su Japonya başbakanıyla görüştü

Son dönemde en çok konuşulan şirketlerden olan ve Elon Musk'ın da içinde bulunduğu bin kişinin "Geliştirmelerini durdurun" diye mektupla uyardığı ChatGPT'nin geliştiricisi olan OpenAI şirketi Japonya'da da bir ofis açmayı hedefliyor. CEO Sam Altman, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak üzere Japonya başbakanı Fumio Kishida ile bir görüşme gerçekleştirdi.

İtalya’da yasaklanan, Almanya ve Kanada’da ise regülatörler tarafından araştırılan ChatGPT geliştiricisi şirket OpenAI’ın ünlü CEO’su Sam Altman, Japonya başbakanı Fumio Kishida ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Reuters haber ajansının geçtiği bilgiye göre; Altman ve Kishida yapay zeka teknolojisinin avantajları ve dezavantajlarını konuştu. Özellikle mahremiyet ve telif haklarının konuşulduğu toplantının ardından Altman da açıklamalarda bulundu.

OpenAI CEO’su, “Japon halkı için önemli modeller geliştirmeyi umuyoruz. Japonca ve Japon kültürüyle ilgili büyük geliştirmeler yapabilirz.” dedi. Öte yandan Altman, ChatGPT’nin başlatılmasından bu yana ilk yurt dışı gezisini de Japonya’ya yapmış oldu.

Geçtiğimiz hafta İtalya’nın geçici olarak yasakladığını duyurdu ChatGPT konusunda OpenAI şirketi, mahremiyet ihlaline karşı bir dizi önlem aldığını duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl