3 kripto-yapay zeka projesi birleşmeyi tartışıyor: Yeni token çıkarılabilir

Son dönemde kripto alanında büyük yükselişler gösteren 3 yapay zeka projesi SingularityNET, Fetch.ai ve Ocean Protocol birleşme konusunu tartışmaya başladı. Kabul edilmesi durumunda, ASI adında yeni bir token çıkarılması söz konusu… Ekiplerin anlaşmaya yakın oldukları da belirtiliyor.

2024 yılında içerisinde bulunduğumuz boğa sezonuyla birlikte önemli seviyede artış yaşayan kripto projelerinden SingularityNET, Fetch.ai ve Ocean Protocol birleşme konusunu tartışmaya açtılar. 3 projenin ekipleri ve yönetimleri anlaşırsa ASI adında yeni bir token çıkarılacak. ASI’nin açılımı ise “Artificial Superintelligence” yani “Yapay süper zeka” olacak.

Açıklama bugün gelebilir

ABD medyasından Bloomberg’in paylaştığı haberde yeni çıkarılacak olan bu token’ın seyreltilmiş değerinin yaklaşık 7.5 milyar dolar seviyesinde olacağı yazıldı. Haberde ayrıca projelerin anlaşmaya yakın oldukları ve resmi açıklamanın da bugün gelebileceği ifade edildi. Bloomberg, kaynağının adını ise gizli tutacağını belirtti.

Birleşim gerçekleşecek olsa bile, platformlar kendi içlerindeki ayrı çalışmalarını da sürdürecekler. Ancak bu faaliyetlere ek olarak da 3 proje, SingularityNET kurucusu ve CEO’su olan Ben Goertzel liderliğindeki oluşum altında da birlikte olacak. Goertzel’in danışman olarak rehberlik edeceği oluşumun yönetim kurulu başkanı ise Fetch.ai CEO’su Humayun Sheihk olacak.

Bloomberg ayrıca Microsoft ve Google’ın çatı şirketi olan Alphabet’in de yoğun şekilde yapay zeka yatırımı yaptığı bir dönemde böyle bir birleşimin önemini de vurguladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl