Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD Temsilciler Meclisi, 1.9 trilyon dolarlık yardım paketini onayladı

abd temsilciler meclisi kongre

Bugün erken saatlerde 1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım tasarısı, ABD Temsilciler Meclisi’nden geçti ve teklif, Senato’ya gönderildi.

Senatörler, önümüzdeki hafta, salgın yardım planını değerlendirmeye başlayacaklar.

Temsilciler Meclisi’nden geçen plan, çoğu kişiye 1400 dolarlık ödeme öngörüyor ve bakmakla yükümlü olunan kişi başına da aynı miktar verilecek. Bununla beraber, yıllık geliri 100 bin doların üzerinde olanlar yardım paketinden faydalanamayacak. Milyonlarca insanı işsizlik yardımı almaya uygun hâle getiren genişletilmiş programlarla birlikte 29 Ağustos’a kadar haftalık 400 dolar işsizlik ödemesi yapılacak. Çocuk vergisi kredisi, çocuk başına 3 bin 600 dolara kadar genişletiliyor. Kovid-19 aşı dağıtımı için 20 milyar, test ve izleme için 50 milyar dolar ayrılıyor. Eyalet ve yerel yönetime 350 milyar dolarlık yardım öngörülüyor. Kira ödemelerinin karşılanması için 25 milyar dolar, K-12 okulları ve yüksek öğretim kurumlarına 170 milyar dolar yardım yapılması da tasarıda yer alıyor.

Öte yandan Cumhuriyetçilerden yardım paketinin büyüklüğüne dair itirazlar geldi ve bu kadar büyük bir pakete ihtiyaç olmadığını savundular. Özellikle doğrudan ödemelerin kapsamı, eyalet ve yerel yönetim desteği ile okul finansmanını eleştirdiler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl