Yatırımcılar Çevreci Coin EcoTerra’yı Portföyüne Ekliyor

Sponsorlu

İklim krizi tüm dünya ülkelerinin gündeminin birinci maddesi olmaya devam ederken hükümetler aksiyon almanın yollarını arıyor. Tüm sektörler enerji sarfiyatını azaltmak için bir dizi önlem almaya teşvik edilirken yoğun enerji kullanımı sebebiyle kripto endüstrisi sık sık eleştirilere maruz kalıyor.

Bununla birlikte kripto ekosisteminin önemli oyuncularından olan Solana Vakfı’nın karbon ayak izi şeffaflığı konusunda büyük bir adım atarak TryCarbonara ile iş birliği yapması ve Solana blok zincirinin emisyonlarını gerçek zamanlı olarak ölçen ve raporlayan ilk blok zincirlerden biri olması büyük bir gelişme olarak kabul ediliyor.

Gezegenin geleceği konusunda aksiyon alan tek isim ise Solana Vakfı olmuyor. Eşi benzeri görülmemiş bir mekanizma olan Geri Dönüştür – Kazan ( Recycle-2-Earn) mekanizması ile EcoTerra projesi, çevreye duyarlı yatırımcılardan büyük ilgi görüyor.

Kullanıcıları geri dönüşüme yönlendirmeyi ve bunu ödüllendirerek yapmayı amaçlayan projenin ön satış etkinliği oldukça hızlı ilerliyor ve yatırımcılar EcoTerra token satın alma yoluyla iklim ve enerji krizine karşı adım atma fırsatı buluyor.

Hem bireyleri hem de işletmeleri hedefleyen proje, geri dönüştürdükçe gelecek vadeden bir token olan ECOTERRA coin kazanma imkanı sunuyor.

Çevreci Kripto Projesi EcoTerra Geri Dönüştürdükçe Kazandırıyor

Türünün ilk örneği olan ve geri dönüşüm karşılığında kullanıcıları projenin native tokeni ECOTERRA ile ödüllendiren proje, çevreye duyarlı kripto meraklılarını hedefliyor. EcoTerra token satın almak için hamle yapan yatırımcı sayısı ve şu ana kadar toplanan 4 milyon dolardan fazla fon, projenin beklediği etkiyi yarattığını gösteriyor.

Hem bireylerin hem de işletmelerin geri dönüşümü benimsemesi için teşvik edilmesi gerçeğini bilen EcoTerra, geri dönüşümü desteklemek, geri dönüştürülmüş malzemelerin alım satımını kolaylaştırmak, bireyleri ve işletmeleri karbon ayak izlerini dengelemeye sevk etmek için tasarlanmış olan ve ECOTERRA token tarafından desteklenen bir Web3 ekosistemi inşa ediyor.

Kullanıcılar, platform aracılığıyla her geri dönüşüm yaptığında ECOTERRA token kazanma fırsatı buluyor.

Platformun sahip olduğu karbon dengeleme pazarı ise bireylerin ve işletmelerin karbon ayak izlerini dengelemelerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. EcoTerra ayrıca, işletmelerin ECOTERRA ya da diğer bir kripto para birimini kullanarak geri dönüştürülmüş ürünler satın almasını kolaylaştırmak amacıyla bir geri dönüştürülmüş malzeme pazarı imkanı sunuyor.

EcoTerra uygulaması bireylerin ve işletmelerin çevre dostu uygulamaları takip etmelerine de olanak tanıyor. Bu özellik sayesinde işletmelerin marka imajlarını iyileştirebileceği ve müşterilerinin sadakatini artırabileceği ifade ediliyor.

Diğer taraftan kullanıcıların geri dönüşüm deneyimleri karşılığında elde ettiği başarıyı bir NFT’ye dönüştürebileceğini belirten EcoTerra ekibi, bu sayede katılımcıların çevreye olan sorumlu davranışlarını bir koleksiyon olarak saklayabileceğini belirtiyor.

EcoTerra İle Geri Dönüştür ve Kazan

İndirimli fiyatlardan EcoTerra token satın almak isteyen kullanıcılar için hazırlanan ön satış sayfasında yer alan bilgilerde, yatırımcıların 3 basit yöntemi takip ederek EcoTerra coin kazanabileceği ifade ediliyor.

Öncelikli olarak kullanıcılar, EcoTerra uygulamasını kullanarak plastik, cam şişe ve alüminyum kutu barkodlarını tarayabiliyor ve geri dönüşüme katkı sağlayarak EcoTerra coin kazanabiliyor.

İkinci olarak kullanıcılar, güneş panelleri gibi yeşil enerji üreten teknolojilerle elektrik faturasının taranması yoluyla EcoTerra kazanma imkanı buluyor.

Son olarak platform kullanıcıları, favori ürünlerini marka ve geri dönüştürülebilirlikleri açısından veri tabanıyla eşleştirerek gelecek vadeden çevreci coinlerden biri olan EcoTerra kazanma şansını yakalıyor.

Gezegenin geleceğini kurtarmak için blok zinciri teknolojisini arkasına alan EcoTerra, şeffaf ve güvenli bir yöntem sağlayarak karbon dengeleme piyasasında iklim değişikliğinin etkilerini hafifletmeye yardımcı olmak istiyor.

EcoTerra, bireylerden küçük işletmelere, büyük şirketlerden hükümetlere ve sivil toplum kuruluşlarına kadar her kesimden kullanıcıya hitap ediyor ve sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak isteyen herkesi ön satış etkinliğine davet ediyor.

EcoTerra Coin Ön Satışı Devam Ediyor

Hem gezegenin geleceği hem de yatırımcısına kar getirmesi amacıyla geliştirilen EcoTerra projesinin native tokeni olan ECOTERRA’nın toplamda 2 milyar adet arzı bulunuyor.

ECOTERRA tokenlerin yüzde 50’si ön satış için tahsis edilirken yüzde 20’si ekosistem likiditesi, yüzde 10’u listeleme, yüzde 10’u pazarlama, yüzde 5’i geliştirme ekibi ve yüzde 5’i kurumsal benimseme için ayrılıyor.

Her aşamada tokenin fiyatının yükseldiği bir ön satış etkinliği ile çevreye duyarlı yatırımcılarla buluşan ECOTERRA token, hızlı hareket eden kripto meraklıları tarafından indirimli fiyatlarla alınabiliyor.

EcoTerra coin, Ethereum (ETH), Tether (USDT) veya kart kullanarak ön satış sayfası üzerinden satın alınabiliyor.

Ön satışın tamamlanmasını takiben gerçekleşecek olan borsa listelemelerindeki fiyatın 0,01 dolar olacağı belirtilirken ECOTERRA tokene an itibarıyla 0,00925 token karşılığında sahip olunabiliyor.

EcoTerra coinin yalnızca bu yılın üçüncü çeyreğinde gerçekleşmesi planlanan borsa listelemeleri sonrasındaki olası fiyat artışıyla değil yol haritasına göre devreye alınacak olan staking özelliği ile de yatırımcısını desteklemesi planlanıyor.

ECOTERRA sahiplerinin tokenlerini belirli bir süreliğine kilitlemesini gerektirecek olan staking özelliğinin, pasif gelir imkanı sunması hedefleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl