Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Yearn Finance’in (YFI) kurucusu için dava girişimi

Eminence skandalından zarar gören bazı öfkeli kullanıcılar, Yearn Finance'in (YFI) yaratıcısı Andre Cronje'yi dava etmek için harekete geçtiler.

andre-cronje

Eylül ayının sonlarında Eminence adında Ethereum tabanlı yeni bir DeFi projesi ortaya çıkmış ve bu projede bulunan bir açıktan yararlanan hacker’lar 15 milyon dolar çalmıştı. Projenin geliştiricisi, Yearn Finance’in geliştiricisi olarak bilinen Andre Cronje’ydi. Cronje, Eminence’in hâlâ test aşamasında olduğunu vurgulamasına karşın yatırımcılar bu yeni projeye akın etmiş ve çok kısa sürede milyonlarca dolar para yatırmışlardı. Şimdi ise bir grup Eminence mağduru, Cronje ve diğer ortaklardan hukuk yoluyla hesap sormak için harekete geçti.

Medium’da yayınlanan bir yazıya göre, Eminence olayından etkilenenler, bir kitle fonlaması kampanyası başlattı. Yazıda destekçilerden kötü aktörlerin olmadığı yeni bir DeFi ekosistemi oluşturmak için ETH ile bağış istendi. Elde edilen fonların tamamının kurucu Andre Cronje, Yearn Finance destekçisi Kirby ve Yearn Finance geliştiricisi Banteg aleyhine açılacak davanın finansmanı için kullanılacağı iddia ediliyor.

9 Ekim 2020’de başlatılan kampanya, bir ay boyunca sürecek ve 9 Kasım’da bitirilecek. Ayrıca kampanya katılımcıları için bir de ödül vadedildi:

“Bağışınız için size teşekkür etmenin bir yolu olarak kitle fonlaması kampanyasının sonunda bir anlık görüntü alacağız ve bağışçılara bir YFI çatalının arzının yüzde 50’sini dağıtacağız. Diğer yüzde 50 ise Eminence skandalının mağdurlarına dağıtılacak.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl