Yearn.Finance (YFI) Coinbase’e giriyor: 3500 dolar birden arttı

Popüler DeFi protokollerinden Yearn.Finance'in YFI token'ı Coinbase'de işlem görmeye başlayacak. Haber, YFI'nin fiyatında 3500 dolarlık bir etki yarattı.

yfi

DeFi merkezli popüler projelerden Yearn.Finance’in YFI token’ı, Coinbase Pro’da listelenmeye başlıyor. Coinbase Pro’nun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, YFI’nin 15 Eylül akşamı borsada alınıp satılabilir olacağı bildirildi.

YFI fiyatının bu gelişme karşısındaki tepkisi çok güçlü oldu. Şu anda büyük oranda Binance üzerinde işlem gören YFI, sadece birkaç dakikada yaklaşık 3 bin 500 dolar artarak 32 bin 600 dolara ulaştı.

Adından en çok söz ettiren DeFi token’larından biri olan YFI, yakın zaman önce Bitcoin’in fiyatını aşmıştı. Sadece 30 binlik sınırlı bir arza sahip olan token, Ağustos ayının sonunda 40 bin dolara dayanmıştı.

Daha öncesinde iearn.finance olarak bilinen yearn.finance, geliştirici Andre Cronje’nin bir hobi projesi. Yearn.finance, Şubat ayında DeFi lending platformları için bir gelir toplayıcı olarak başlatıldı. Platform, insanların borç kripto para vererek en yüksek getiriyi nereden elde edeceklerini bulmalarına yardımcı oluyor.

YFI, fiyat anlamında üzerine katarak ilerlerken ilginç olan projenin yaratıcısı Cronje’nin YFI’yi “değersiz” olarak nitelendirmesiydi. Cronje, bir blog yazısında “Tekrarlıyoruz. YFI’nin finansal değeri 0’dır. Ön madencilik yok, satış yok, hayır satın alamazsınız, hayır uniswap’ta olmayacak, hayır açık artırma olmayacak. Bunların hiçbiri yok.” ifadelerini kullanmış, değeri 0 olan YFI token’ına sahip olmanın en iyi yolunun onu satın almak değil, kazanmak olduğunu söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl