Dün fiyatı 40 bini aşan YFI’ın arzına kalıcı 30,000 sınırı isteniyor

Yearn.Finance'in yönetim token'ı YFI'nin arzının kalıcı olarak 30 bin ile sınırlandırılması isteniyor. Bu karar oylamaya sunulurken katılımcıların yüzde 96'sından fazlası lehte oy kullandı.

yearn-finance

Yearn.Finance’in (YFI) yaratıcısı, YFI’nin kalıcı olarak 30 bin token ile sınırlandırılmasını önerdi.

Dün çevrim içi bir oylama açan Cronje, para basma işlevinin kaldırılmasını oylamaya sundu. Öneri kabul edilirse YFI’nın arzı bundan böyle 30 bini aşamayacak. Şu anda token’ın toplam arzı 30 bin. Miktar bu şekilde kalırsa daha fazlası yaratılamayacak.

Bu durum teoride token’ın enflasyonunu azaltacak ve insanların Yearn’ü sadece YFI token’ı kazanabilmek için kullanmasını veya protokolün yönetim sistemlerini manipüle etmesini engelleyecek. Cronje, daha önce yönetim token’larının çılgınca alım satımının sürdürülebilir bir şey olmadığını söylemişti.

Oylamanın gidişatı önerinin kabul edileceğini gösteriyor. Şimdiye kadar 191 oy kullanıldı ve 622 YFI yüzde 96.46 ile arzı 30 binde sınırlamaya evet demek için kullanılırken 22.86 YFI ise yüzde 3.54 ile hayır diyor. Oylama, 18 Eylül’de sonlanacak.

Yearn.Finance (YFI) nedir?

YFI, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci DeFi protokolü ve kilitli toplam değer bakımından en büyük dördüncü proje olan Yearn.Finance’in yönetim token’ıdır. Bir getiri toplayıcı olan Yearn.Finance, kullanıcıların paralarını en iyi faiz oranlarını elde etmek için farklı borç verme ve likidite protokolleri arasında değiştirir. YFI token’ınına sahip olanlar, projede değişiklik için sunulan oylamalara katılabilir. YFI, fonların Yearn.Finance’e kilitlenmesi, yani yatırılmasıyla kazanılır. Değeri adeta patlayıcı bir şekilde artan YFI, dün neredeyse 44 bin dolara çıktı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl