Yearn’de 200 milyon doları silen düşüşü tek bir cüzdan tetikledi

2021 yılının DeFi yazında piyasanın yıldızı olan ve 95 bin dolara ulaşan Yearn Finance (YFI), bugün yaşanan sert düşüşle konuşuluyor.

YFI, son iki haftada kripto para piyasası genel olarak pozitif seyrederken 5 bin 600 dolardan yaklaşık 16 bin dolara kadar yükselmişti. Fiyat, bugün ilk saatlerde görülen hızlı düşüşle beraber 8 bin 250 dolara kadar çekildi. Token’ın piyasa değeri de 485 milyon dolardan 280 milyon dolara kadar geriledi. Dakikalar içinde piyasa değerinden 200 milyon dolar silindi.

YFI’daki bu düşüşün sebepleri sorgulanırken bir cüzdanın işlemleri. Lookonchain tarafından aktarılan bilgilere göre, düşüşten önce 0x48f9… ile başlayan bir adresten borsalara 446 YFI (5.8 milyon dolar) gönderildi. Bu işlemlerin büyük düşüşü tetiklediği tahmin ediliyor.

YFI/USDT grafiği, Binance

Bu arada YFI arzının yaklaşık yarısı, 10 cüzdanda toplanmış durumda. Düşüşün arkasında proje ekibinden birilerinin de olabileceği hesaba katılıyor.

dYdX’in fonundan 9 milyon doları götürdü

Öte yandan YFI’daki düşüş, merkeziyetsiz borsa dYdX’te de büyük bir kayıpla sonuçlandı. YFI piyasasında birbiri ardına tasfiye edilen pozisyonlar, dYdX’in sigorta fonundan 9 milyon doları götürdü. Borsanın sigorta fonundan yüzde 40’lık miktar böylece kaybolurken geriye 13.5 milyon dolar kaldı. dYdX CEO’su Antonio Juliano, yaptığı açıklamada, bunun dYdX’e yönelik çok açık bir saldırı olduğunu vurguladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. abuz Cevapla

    yok efendim soyle oldu yok efendim boyle oldu
    sahibi yapmistir 🙂
    bitkooinde ne hikmetse yfi gibi pircik pircik 36 ya cikarildi hayeli alimlarla orada milletin cebine sokuyorlar
    yarin oburgun yalan olacak eft kufete