Yeni Coinbase, Upbit mi? Listelenme 3 altcoin’e %100’e varan artış getirdi

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Upbit’te listeleneceği duyurulan üç kripto para, bugün yüzde 100’e varan oranlarda artışlar yaşadı.

Upbit’ten bugün yapılan açıklamada; 1INCH, AAVE ve MASK’ın listeleneceği bildirildi. Açıklamaya göre 1INCH ve AAVE hem Kore Wonu hem de Bitcoin’e karşı listelenecekken MUSK ise sadece Bitcoin’e karşı işlem görecek.

Upbit’ten gelen açıklama sonrası AAVE fiyatı 333 dolardan 459 dolara yüzde 38 oranında değer kazandı. Kripto para, kısa süre sonra Bitcoin’deki düşüşün ardından 400 doların altına çekildi.

Upbit; 1INCH, AAVE ve MASK’ın listeleneceğini açıkladı

Upbit haberinin etkisi 1INCH ve MASK’ta ise daha çarpıcıydı. Merkezi olmayan borsa 1inch’in token’ı 4.18 dolardan 7.73 dolara yüzde 85 yükseldi. 1INCH, TSİ 13.15’te 6.32 dolardan işlem görüyor.

Haber en çok MASK’ı etkiledi. Kullanıcıların Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar göndermesine yarayan bir protokol olan Mask Network’ün token’ı 9.62 dolardan 18.45 dolara yüzde 92 oranında arttı.

MUSK/USDT grafiği, Binance

Coinbase gibi etki gösteriyor

Coinbase’te listelenen kripto paralar, yukarı yönlü sert fiyat hareketi gösterebildiğinden Coinbase’den gelecek listeleme haberleri, piyasa tarafından yakından takip ediliyordu. Görünüşe göre Upbit de fiyatlar üzerinde Coinbase’e benzer bir etki yaratmaya başlıyor.

%80 piyasa payına sahip Upbit ilk sırada

Ülkenin en büyük kripto para borsası konumunda olan Upbit, yakın zaman önce regülatör onayı da aldı. Güney Kore’de kripto para piyasasının yüzde 80’ini Upbit’in oluşturduğu belirtiliyor. Son verilere göre borsa, 24 saat içinde 9 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl