Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Yeni Koinim sahteciliğine dikkat

Daha önce Bitcoin borsalarının sahtelerini üreterek kullanıcıların Bitcoin cüzdanlarına ulaşmayı deneyen dolandırıcıların hedefinde bir kez daha Koinim kullanıcıları var. Poloniex, Bittrex gibi borsaların internet sitelerini kopyalayarak bu borsalarla benzer domain’leri kullanan dolandırıcılar, Google reklamları vasıtasıyla kopya sitenin birinci sırada çıkmasını sağlayarak hesap bilgilerini ele geçirmeye çalışıyorlardı. Bu şekilde binlerce Bitcoin ve diğer dijital para birimleri sahibinin mağdur olduğu ortaya çıkmıştı. Koinim’den açıklama Aynı yolla “Koinnim.net” domain’ini kullanan ve siteyi birebir kopyalayan dolandırıcılar, Koinim kullanıcılarının hesap bilgilerini ele geçirmeye çalıştılar. Koinim...

Daha önce Bitcoin borsalarının sahtelerini üreterek kullanıcıların Bitcoin cüzdanlarına ulaşmayı deneyen dolandırıcıların hedefinde bir kez daha Koinim kullanıcıları var.

Poloniex, Bittrex gibi borsaların internet sitelerini kopyalayarak bu borsalarla benzer domain’leri kullanan dolandırıcılar, Google reklamları vasıtasıyla kopya sitenin birinci sırada çıkmasını sağlayarak hesap bilgilerini ele geçirmeye çalışıyorlardı. Bu şekilde binlerce Bitcoin ve diğer dijital para birimleri sahibinin mağdur olduğu ortaya çıkmıştı.

Koinim’den açıklama

Aynı yolla “Koinnim.net” domain’ini kullanan ve siteyi birebir kopyalayan dolandırıcılar, Koinim kullanıcılarının hesap bilgilerini ele geçirmeye çalıştılar. Koinim ekibi, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Hiçbir zaman Google reklamı vermediklerinin vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Koinim olarak Google reklamı hiç bir zaman vermiyoruz.

Google’a koinim yazdığınızda adımıza reklam veren sahte siteler kullanıcı bilgilerini ve şifresini çalmayı amaçlayan kötü niyetli kişilerce açılmaktadır.

Lütfen önlem olarak, reklamlara tıklayarak giriş asla yapmayınız.

Bu siteleri kapattırmak için gerekli işlemleri yapsak da da bir süre yayında kalabiliyor. Lütfen dikkatli olunuz.

Yukarıdaki resimde sahte siteleri nasıl ayırt edebileceğinizi görebilirsiniz.
Adres çubuğunda mutlaka https://koinim.com/ yazdığına emin olunuz.

İyi günler dileriz,

Koinim Destek Ekibi

2014 yılında faaliyete geçen Koinim, şu anda günlük yaklaşık 700 BTC ile Türkiye’nin en büyük hacimli ikinci borsası konumunda.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl