Bahreyn’e YEO Teknoloji imzası: Sözleşmenin ayrıntıları

yeo teknoloji hisse

YEO Teknoloji Bahreyn hükümeti tarafından 20 yıl alım garantisi verilen Güneş Enerjisi Santrali projesi için GETAS Energy Company ile iş birliği sözleşmesine imza attı. İmzalanan sözleşmenin detayları şu şekilde:

  • 4 ayrı GES projesinin (Bahreyn Formula1 pisti dahil) yatırımcısı olan GETAS Guls Solar Enerji’ye ait %10 hisse YEO Teknoloji’ye devredilebilecek.
  • 23,5 MWp kapasiteli Bahreyn Uluslararası Formula-1 Pisti carport güneş enerjisi santralinin anahtar teslim inşaatı yapılacak.
  • Bahreyn Üniversitesi, Bahreyn Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi ve Al-Dana Amphitheatre kurumları için toplamda 71,3 MWp olan 3 adet Güneş Enerjisi Santralinin anahtar teslim inşaatları yapılacak.

YEO Teknoloji 2030 yılına kadar yenilenebilir enerjide 1 GW kapasiteye ulaşmayı hedefliyor. Şirket bu proje sayesinde global oyuncu olma yolundaki hedefleri için de bir adım daha atmış oldu.

Azerbaycan’da sözleşme imzaladı

Enerji alanında yaşanan dönüşüm nedeniyle yoğun iş trafiğine sahip olan YEO Teknoloji bir sözleşmeye de Azerbaycan’da imza attı.

YEO Teknoloji ile Azerbaycan’da enerji sektöründe faaliyet gösteren müşteri arasında yangın ile gaz sistemleri tedarik ve kurulumu için 5 milyon dolarlık sözleşme imzalandı.

İntegral Yatırım 260 TL hedef fiyat belirlemişti

İntegral Yatırım yaklaşık 3 ay önce YEO Teknoloji’yi araştırma kapsamına almış ve “Enerjinin Her Alanında Büyüme” başlığı ile şirket hakkında rapor yayınlamıştı.

Bu raporda YEOTK hissesi için 260 TL hedef fiyat belirlenmişti. O dönemde 99 TL olan YEOTK hissesi kısa zamanda 180 lira seviyelerine yükselmiş ve bir süre düzeltme yaşamıştı. Düzeltmenin ardından ralliye devam eden YEOTK hissesi 285 lirayı görmüştü.

İsrail – Filistin savaşı ile birlikte yeniden düşüş yaşayan YEOTK hissesi 265 – 270 lira arasında hareketini sürdürüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl