Yerini söylemeyen Do Kwon’u arıyorlar: “Ona çok yakınız, günleri sayılı…”

Terra LUNA kurucusu Do Kwon dün verdiği bir röportajda yerini yine söylemezken, onu arayanların ise "UST İade Grubu (URG)" adı altında binlerce kişiden oluşan bir organizasyon kurdukları ortaya çıktı. ABD medyasına konuşan gruptaki kişilerden biri ise Kwon için, "Ona çok yakın olan kişiler var. Günleri artık sayılı" dedi.

Mayıs ayı başında UST’nin dolara olan dengesinin bozulmasıyla birlikte fiyatı çöken ve kripto para endüstrisinde tarihin en büyük düşüşlerinden birinin yaşanmasına sebep olan Terra LUNA’nın yaratıcısı Do Kwon’u sadece güvenlik güçleri aramıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Interpol tarafından kırmızı bültenle arama emri de çıkarılan Kwon’u arayanların içinde “UST Geri İade Grubu” adı altında küresel çapta birçok Terra LUNA mağdurunun olduğu ve 4400 kişiden oluşan bir organizasyonun da olduğu belirlendi.

Terra’da yüzbinlerce dolar kaybeden yatırımcı: Ona çok yakın olanlar var

Grup üyelerinin bazıları ise ABD medyasına açıklamalarda bulundular. 31 yaşındaki takma adı Reverse olan ve kendisini ABD’nin en iyi okullarında okumuş biri olarak tanıtan bir yatırımcı şunları söyledi:

“Kwon’un günleri sayılı. Ona çok yakın olan grup üyeleri var. Kwon’un yerini bulmak için çok çalışıyoruz. Detaylara tam hakim değilim. Çünkü bilmek de istemiyorum. Yapılan çalışmalar boşa gitmemeli”

Reverse takma adlı yatırımcı ayrıca hayatının önemli bir bölümünün birikimlerini UST’ye yatırdığını ve kayıplarının da yüzbinlerce dolar olduğunu söyledi. Yatırımcı bu duyguyu, “Yıkıcı” olarak nitelendirdi ve “Hayatımdan birkaç sene kayboldu. Yaptığım plânlamaların büyük bölümü çöktü” dedi.

“Onu Dubai’de bulma şansımız %50”

26 yaşındaki bir yazılım mühendisi olan bir başka URG üyesi Kang Hyung-suk ise daha fazla kişiyi gruba katmak istediklerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Arama çalışmaları için bize katılmak isteyen daha fazla kişiyi aramıza almayı düşünüyoruz. Onu bulmak aslında düşünüldüğünden de kolay olacak. Dubai’de onu bulma ihtimalimiz yüzde 50”

Kang Hyung-suk ayrıca 10 gün içinde Dubai’ye gideceğini de açıkladı.

“Singapur’dayken onu bulmuştum”

Grup üyesi olan ve ev almak için biriktirdiği parayı UST’de kaybettiğini belirten bir başka mağdur ise özel dedektif tutarak Kwon’un yerini Singapur’da olduğu dönemde tespit ettiğini belirtti. Bu kişi ayrıca Interpol aramasından da bir sonuç çıkmayacağını düşündüğünü de söyledi.

Dubai, Rusya, Azerbaycan, Seyşeller…

Kwon hakkında elde edilen bilgiler grup tarafından kurulan ortak Discord kanalında paylaşılıyor. Grup üyeleri saat farklarından hava durumuna ve diğer birçok detaya dikkat ederek Kwon’un yerini arıyor. Dubai en büyük ihtimal olarak gözükse de, Rusya, Azerbaycan, Morityus ve Seyşeller de takip edilen diğer lokasyonlar arasında yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl