Yearn.finance’in (YFI) müthiş yolculuğu: 3 dolardan 16,000 dolara

merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu yearn.finance'in yönetim token'ı YFI, bugün Bitcoin fiyatını da geride bırakarak 16 bin 600 doları aştı.

dolar

Bugün akşam saatlerinde Bitcoin fiyatı 11 bin 800 dolar civarında işlem görürken merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu yearn.finance’in yönetim token’ı YFI, 16 bin 668 dolara çıktı.

Daha öncesinde iearn.finance olarak bilinen yearn.finance, geliştirici Andre Cronje’nin bir hobi projesi. Yearn.finance, Şubat ayında DeFi lending platformları için bir gelir toplayıcı olarak başlatıldı. Platform, insanların borç kripto para vererek en yüksek getiriyi nereden elde edeceklerini bulmalarına yardımcı oluyor.

YFI, fiyat anlamında üzerine katarak ilerlerken ilginç olan projenin yaratıcısı Cronje’nin YFI’yi “değersiz” olarak nitelendirmesiydi. Cronje, bir blog yazısında “Tekrarlıyoruz. YFI’nin finansal değeri 0’dır. Ön madencilik yok, satış yok, hayır satın alamazsınız, hayır uniswap’ta olmayacak, hayır açık artırma olmayacak. Bunların hiçbiri yok.” ifadelerini kullanmış, değeri 0 olan YFI token’ına sahip olmanın en iyi yolunun onu satın almak değil, kazanmak olduğunu söylemişti.

Kripto para analisti Andrew Kang’ın verdiği bilgilere göre, ilk Balancer havuzu başlatıldığında YFI’nin fiyatı 3 dolardı.

YFI, haberin yayına girdiği dakikalarda 15 bin 350 dolar seviyelerinde alınıp satılıyor. Altının çizilmesi gereken bir başka noktada YFI’nin arzının 30 bin ile sınırlı olduğu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl