Yield Guild Games’e (YGG) ünlü risk sermayesi şirketinden yatırım

Merkeziyetsiz oyun girişimi Yield Guild Games (YGG), ünlü girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in (a16z) liderlik ettiği turda, 4.6 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırıma Kingsway Capital, Infinity Ventures Crypto, Atelier Ventures gibi diğer girişim sermayesi şirketleri ile oyun alanında girişimci olan Gabriel Leydon da katıldı.

Açıklamaya göre, elde edilen sermaye, YGG tarafından oyuna-kazan oyunları sanal dünyasında dijital varlıklara yatırım yapmaya ve 48 binden fazla oyuncudan oluşan topluluğu geliştirmeye harcanacak.

Andreessen Horowitz’den Arianna Simpson, “Kripto ve oyunun kesişimi, günümüz teknolojisindeki en heyecan verici alanlardan biri.” dedi.

YGG, geçtiğimiz günlerde kripto para borsası FTX ile bir sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Anlaşma kapsamında gelişmekte olan ülkelerdeki Axie Infinity oyuncularına burs sağlanacak. YGG, NFT’leri satın almaya gücü yetmeyen oyunculara, bir gelir paylaşımı anlaşması altında ödünç verecek.

YGG, yatırım haberinin ardından en yüksek seviyesine yaklaştı. Kripto para, bugün yüzde 30’dan fazla artışla 7.50 doların üzerine çıktı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl