Yılmaz Aslantürk’ün çalınan kripto paralarını Binance geri aldı

Ünlü karikatürist Yılmaz Aslantürk'ün geçen sene Şubat ayında çaldırdığı kripto paraları Binance borsası geri almayı başardı. Borsanın 1 yıllık sıkı takibi sayesinde hacker'lar çaldıkları varlıkları geri gönderdiler. Hem Aslantürk hem CZ Twitter'dan açıklama yaptılar.

2022 yılı 3 milyar dolar değerden fazla kripto paranın çalındığı bir yıl olurken, blok zincir teknolojisi bazı durumlarda hacker’ların yakayı ele vermesini de sağlıyor. Geçen sene Şubat ayında OpenSea hesabı hack’lenen ve daha sonra sattığı NFT’lerden kazandığı ve Metamask’te tuttuğu kripto paraları çaldıran ünlü Türk karikatürist Yılmaz Aslantürk’ün fonlarına Binance borsası ulaştı.

NFT’leri bırakmıştı

Geçen sene yaşadığı bu olayın ardından NFT dünyasına veda ettiğini açıklayan Yılmaz Aslantürk’e yaklaşık 1 yıl sonra iyi haber Binance borsasından geldi. Aslantürk Twitter hesbaından yaptığı açıklamayla, Binance’in güvenlik ekibinin çalınan fonları iade ettiğini belirtti.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da, ekibinin bu başarısını Twitter’dan paylaşmayı ihmal etmedi. Binance’in hack olayının ardından “bunu bir kenara yazdığını” belirten CZ, aylar süren takibin ardından hırsızlara olayı itiraf ettirdiklerini ve onları fonların geri verilmesi konusunda ikna ettiklerini belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Osman Alyanak Cevapla

    Çok sevindim. Emeğini geri alması güzel.