Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Avusturyalı Yipbee’ye gelen siparişlerin yüzde 10’u Bitcoin’le ödendi

Perakende müşterilerinin toptancılardan mal satın almasına olanak sağlayan ve Avusturya’da faaliyet yürüten startup Yipbee, şimdiye kadar siparişlerinin yüzde 10’unu Bitcoin ödemesiyle aldığını açıkladı. Bitcoin ödemeleri için BitPay kullanılıyor Euro ile de ödeme kabul eden Yipbee, Bitcoin ödemelerini BitPay üzerinden alıyor. Müşteri tabanındaki artış ve aylık yüzde 15-20’lik büyüme yatırımcı ilgisini zirveye taşırken şirket önümüzdeki yıl Doğu Avrupa’ya doğru genişleyecek. Türk kurucu Umut Kıvrak: Kâr oranımız her ay artıyor Şirketin Türk asıllı kurucusu Umut Kıvrak, Almanca yayın yapan dijital ekonomi dergisi...

Perakende müşterilerinin toptancılardan mal satın almasına olanak sağlayan ve Avusturya’da faaliyet yürüten startup Yipbee, şimdiye kadar siparişlerinin yüzde 10’unu Bitcoin ödemesiyle aldığını açıkladı.

Bitcoin ödemeleri için BitPay kullanılıyor

Euro ile de ödeme kabul eden Yipbee, Bitcoin ödemelerini BitPay üzerinden alıyor. Müşteri tabanındaki artış ve aylık yüzde 15-20’lik büyüme yatırımcı ilgisini zirveye taşırken şirket önümüzdeki yıl Doğu Avrupa’ya doğru genişleyecek.

Türk kurucu Umut Kıvrak: Kâr oranımız her ay artıyor

Şirketin Türk asıllı kurucusu Umut Kıvrak, Almanca yayın yapan dijital ekonomi dergisi Gruenderszene’ye verdiği demeçte, kar oranlarının her ay yüzde 15-20 oranında arttığını ve giderek büyüdüklerini ifade etti.

Yipbee, nadir görülen bir örnek

Sanal para biriminde sağlıklı bir ciro elde eden Yipbee, bu nedenle nadir görülen türden bir örnek. Yipbee, aynı zamanda küresel toptancı zinciri Metro ile de işbirliği içerisinde.

Geçtiğimiz ay, Çek Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren e-ticaret sitesi Alza, Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlamıştı.

Son olarak BitPay, kripto para birimleri ile deneme yapan işletmeler arasında siparişlerin toplamlarını doğrudan Euro’ya dönüştürmek için yaygın olarak kullanılan bir uygulama.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl