Yuga Labs kurucusu: Bir sonraki büyük NFT dalgası oyun merkezli olacak

Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun yaratıcısı olan Yuga Labs'in kurucuları, verdikleri son röportajda hem kendi oyunları Otherside'dan ve mantalitelerinden hem de metaverse'teki oyun konseptinden bahsettiler. Kuruculardan Arronow bir sonraki büyük NFT dalgasının oyun sektörü etrafında oluşacağını söylerken şimdiki arazi satışı temalı oyunları da "etrafı duvarlarla kaplı bahçelere" benzetti.

Yuga Labs’in kurucuları olan Wylie Aronow ve Greg Solano vedikleri son röportajda NFT’lerin geleceğinin oyun sektöründe olduğunu belirttiler. Etrafı duvarlarla çevrili bir bahçe yaratmak istemediklerini belirten kurucular, Yuga Labs’in oyunu olan Otherside’ın da metaverse içinden her şeyi barındırdığını söylediler.

“Her şeyi aynı anda yapıyoruz”

Sürekli olarak çalıştıklarını ve işleri hangisinin daha önemli olduğuna bile karar veremediklerini belirten Aronow, “Kreatif ve teknoloji bilen kişilerden oluşan bir grup yaratıyoruz. Onlar bizim kreatif ninjalarımız. Çok fazla yapılacak iş var. Önem sırasını bilmiyoruz. Tek bir konuya odaklanmak çok zor” dedi.

“Önceliğimiz BAYC ruhunu koruyabilmek”

Solano ise ekibi büyütmelerinin kendileri için önemli olduğunu ve bu sayede hünerlerini tüm dünyaya daha net gösterebileceklerini belirtti:

“Bizim için BAYC ruhunu korumak çok önemli. Ekibimizi büyüterek artık nasıl bir yeteneğe ve güce sahip olduğumuzu herkese göstereceğiz”

NFT holder’ları otomatik Otherside testçileri oldu

Geleneksel oyun üreticilerinden farklı bir politika izleyen Yuga Labs’in BAYC NFT’lerine sahip olanlar, aynı zamanda Otherside ile ilgili testlere de katılım sağlayabiliyorlar.

“Biz her şeyi o 200 dolarlık NFT’yi alan kişi için yapıyoruz”

Aronow bu durumla ilgili, “Geleneksel oyun geliştiriciler oyun üzerinde değişiklikler yaparak geliştirmelerde bulunurlar. Biz ise özel olarak seçilmiş kişilerin oyunu gezebileceği ve bize verdiği geri dönüşlerle hazırlanan bir Otherside oyunundan bahsediyoruz. Biz dünyaya yayılacak bir oyun kurgulamıyoruz Her şeyi 200 dolarlık o NFT’yi alan kişi için yapıyoruz” dedi.

“Bir sonraki büyük dalga oyunlarla gelecek”

Her oyun stüdyosunda kendisini oyun sektörüne adayan insanların olduğuna inandığını belirten Aronow ayrıva bir sonraki dalganın da oyunlar etrafında oluşacağını belirtti:

“NFT’lerle ilgili olan bir sonraki büyük dalga oyunlar etrafında oluşacak. Ancak burada çiçekler ve böceklerden bahsedecek kadar da iyimser değilim. Her metaverse projesi başarılı olmayacak. Sanal dünyada şu anda her şey doğru şekilde yapılmıyor. Metaverse’ü etarfında duvar olan bir bahçe gibi düşünenler var. Orada size belli özellikler veriliyor ve siz o özelliklerin size sağladığı kadar iş yapabiliyorsunuz. Bu zaten Web2’nin bir başka versiyonu…”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl