Bored Ape yaratıcısı Yuga Labs’den metaverse ve Web3 transferi

Oyun şirketi Activision Blizzard'daki yönetim kurulu başkanlığı ve COO'luk görevinden kısa süre önce ayrılan Daniel Alegre, Yuga Labs'in başına geçti ve şirketin yeni CEO'su oldu.

Google bünyesinde çeşitli departmanlarda yaklaşık 16 yıl yöneticilik yapan ve son olarak Microsoft anlaşması bir türlü sonlanmayan Activision Blizzard’da COO’luk ve yönetim kurulu başkanlığı yapan Daniel Alegre, Yuga Labs’in yeni CEO’su oldu.

Bu transferle ilgili konuşan Yuga Labs’in kurucu ortaklarından Wylie Aronow, “Daniel Alegre, dünyanın en büyük oyun şirketlerinde çok önemli görevler almış biri… E-ticaret, eğlence ve reklam sektörlerinde çok değerli tecrübeler kazandırdı ve bunların hepsi şu anda Web3 ile birebir bağlantılı alanlar…” dedi.

FCC’nin durdurma kararından sonra…

Alegre’nin Activision Blizzard’dan ayrılma kararı ise tabii ki tesadüf değil. Ünlü yönetici, ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC), Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma hamlesini durdurmak için dava açmasından sadece 2 hafta sonra görevi bıraktığını açıklamıştı. Hatırlanacağı üzere Microsoft, 69 milyar dolara Activision Blizzard’ı satın alma adımını Ocak ayında resmen duyurmuştu. Microsoft’un bu adımı da Web3 ve metaverse adımı olarak görülmüştü.

Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcısı olan şirketten yapılan açıklamada ayrıca, Alegre’nin 2023’ün ilk yarısında yönetimi devralacağı ve şirketin ilk ve mevcut CEO’su Nicole Muniz’in de ortak ve stratejik danışman olarak firmada kalmaya devam edeceği belirtildi.

Mobil oyunlar konusuna da ciddi şekilde eğilen Yuga Labs, Eylül ayında da, bu alanda tanınmış ve tecrübeli yöneticilerden biri olan Spencer Tucker’ı kadrosuna katmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl