Bored Ape yaratıcısı Yuga Labs’in e-mail hesabı ele geçirildi

E-mail platformu Mailchimp'in hack'lenmesi Yuga Labs'in buradaki e-posta adresinin de ele geçirilmesine yol açtı. Bored Ape Yacht Club yaratıcısı şirket, açıklama yaparak NFT'lerin güvende olduğunu duyurdu.

E-mail ve pazarlama hizmetleri platformu Mailchimp, hacker’lar tarafından saldırıya uğradı. Bu durum Yuga Labs şirketinin buradaki mail hesabının da ele geçirilmesine neden oldu. Bored Ape Yacht Club, Meebits ve CryptoPunks gibi NFT koleksiyonlarının arkasında olan şirket konuyla ilgili hemen açıklama yaptı.

Yuga Labs’den yapılan açıklamada NFT’lerin tamamiyle güvende oldukları ve Mailchimp hesabındaki bilgilerin birkaç e-mail kampanyasından ibaret olduğu belirtildi:

“Mailchimp e-mail hesabımızdaki bilgiler sadece birkaç kampanya ile ilgilidir. Bu platform daha çok e-mail iletişimleri için kullanılmaktadır. Konuyla ilgili araştırmamızı sürdürüyoruz ve eğer sizlerin verilrinin çalındığı bilgisine ulaşırsak, en kısa sürede sizlere Yuga Labs e-mail adresinden (yugalabs.io) bilgilendirme sağlayacağız”

Yapılan açıklamada ayrıca hacker’ların bazı verilere ulaşmış olabileceği ancak kendilerinde bu yönde bir bilgi ya da görüntü oluşmadığı da kaydedildi.

Mailchimp son 6 ay içinde ikinci kez hack’lenirken, saldırganların daha çok finans ve kripto para bağlantılı hesaplarla ilgili bilgileri ele geçirdiği belirtiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl