Yüzde 10 binlik yükseliş: Acala’da aUSD yeniden 1 $’a yaklaşıyor

Acala'da dün 1.2 milyar aUSD'nin yakılmasının ardından token fiyatı yeniden 1 dolarlık dengesini bulmaya yaklaştı. Hafta sonu gerçekleşen hack olayıyla beraber fiyat 0.009 dolara kadar düşmüştü.

Polkadot tabanlı merkeziyetsiz finans platformu Acala, dün oylamaya sunduğu 1.2 milyar adetlik aUSD’nin yakımının kabul edilmesiyle bu işlemi gerçekleştirdi ve token’ın fiyatının yeniden 1 dolara yaklaşmasını sağladı. Acala’nın kendi sabit coin’i olan aUSD haberin yazıldığı dakikalarda 0.92 dolardan işlem görüyor. aUSD’de son 24 saatte yaşanan artış ise yüzde 10 binin de üzerine çıkmış durumda…

Acala’nın iBTC/aUSD likidite havuzundan çalınan fonların çok az bir bölümü Acala’nın dışına çıkarılarak diğer token’lara çevrilebilmiş ve %99’luk oranda aUSD parachain içinde kalmıştı.

1 milyar 292 milyon aUSD yakıldı

Acala Network’ten yapılan açıklamada topluluk yönetişim oylamasında kabul kararı çıkmasının ardından yakım işleminin de tamamlandığı belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Topluluk yönetişim referandumu kabul edilmiştir. Yanlışlıkla basılan ve oplamda 1 milyar 292 milyon 860 bin 248 adet olan aUSD token’ı honzon protokolüne gönderilmiş ve burada yakılmıştır. Diğer token’larla takas edilen ya da likidite havuzlarına eklenen USD’leri belirlemek ve 16 cüzdan adresi tarafından gerçekleştirilen diğer ilgili işlemleri tespit etmek için çalışmalar devam etmektedir. Topluluk da kollektif olarak her raporun ardından, yanlışlıkla basılan aUSD’lerle ilgili çözüm yaratmak adına teklifte bulunabilir ve duraklatılmış ağ işlemlerini kademeli olarak sürdürülmesine katkıda bulunabilir”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl