Saatler içinde yüzde 100 artan XRP, 2 yıl sonra BNB’yi geçti

Mahkemeden Ripple lehine çıkan karar birçok kriptoda yükseliş getirirken, XRP de yaşadığı yükseliş ile 2 yıl aradan sonra BNB'yi geride bıraktı.

SEC tarafından dava edilen iki şirketten Ripple’ın coin’i, Binance’in BNB’sini geride bıraktı. Yılın başlarında 44 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan BNB, son dönemlerdeki düşüşle 40 milyar dolara indi. Sene başında sadece 17 milyar dolar olan XRP ise, dünkü yükselişle 41 milyar dolar değere ulaştı ve en büyük kripto paralar sıralamasında 4. sıraya yerleşti.

Hatırlanacağı üzere XRP uzun süre en büyük 3. kripto para konumunda kalmış ancak SEC’nin Ripple şirketine açtığı davanın ardından ise 2021 boğa sezonunu kaçırmıştı. O dönem BNB ise büyük bir patlama yaparak 600 doların da üzerine çıkmıştı. İşte yaklaşık 2 senedir BNB tartışmasız bir değer olarak görülürken bu durum, SEC ve CFTC’nin açtığı davaların ardından ise değişmeye başlamıştı.

Birkaç ay önce 300 doların üzerinde olan BNB 220 dolar seviyesine inmiş ve yatırımcısını korkutmaya başlamıştı. XRP ise uzun süre 0.5 dolar seviyelerinde yatay bir seyir izledikten sonra dünkü yükselişle birlikte 1 dolara yaklaşmıştı.

Dünkü yükseliş XRP türev ürünlerine de ilgiyi yüzde 100’e yakın seviyede artırdı. XRP’de açık pozisyon sayısı yüzde 100 artarken, şu andaki sözleşmelerin toplam değeri ise 1.02 milyar dolar civarında…

En büyük kripto para Bitcoin’in 600 milyar dolar, ikinci sıradaki Ether’in 243 milyar dolar ve en büyük sabit coin USDT’nin de yaklaşık 82 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.


XRP ile BNB’nin son 3 yıldaki karşılıklı performansları…

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl