Grayscale analistine göre Zcash, 2025’e kadar 63 bin Dolar’a çıkabilir

Offshore bankacılık hizmetleri yerine kullanılmaya başlanması durumunda Zcash fiyatının 2025 yılına kadar 63.000$'a ulaşabileceği öngörülüyor.

Bitcoin Investment Trust’ın arkasındaki yatırım firmasının bir analisti, yatırımcıların geleneksel offshore bankacılık hizmetlerinin yerine onu kullanmaya başlaması durumunda Zcash fiyatının 2025 yılına kadar 63.000$’a ulaşabileceğini öngörüyor.

Kripto paralara yatırım yapma imkanı sunan yatırım firması Grayscale Investments, geçtiğimiz hafta kripto para tabanlı yatırım ürünlerindeki en yeni fon olan Zcash Trust için yatırım tezini yayınladı.

Grayscale analisti Matthew Back, 20 sayfadan oluşan tez çalışmasında Grayscale’in Zcash’in “küresel olarak erişilebilir ilk offshore yatırım fırsatı” olduğunu kanıtlayabileceğine inandığını yazıyor.

Beck ayrıca offshore bankacılık sektörünün son yıllarda vergi kaçakçılığı ve artan rekabet nedeniyle düşüş gösterdiğini belirtti. O, Zcash’in azalan offshore bankacılık sektörünün yarattığı boşluğu doldurmanın yanı sıra bu fırsatı da herkese genişletme potansiyeline sahip olduğunu yazıyor.

Offshore’de tutulan servetin yüzde 1’ini alsa bile yüzde 1500 artabilir

Beck’in hesaplamalarına göre Zcash, offshore hesaplarda tutulan servetin küçük bir yüzdesini bile yakalarsa önemli ölçüde artabilir.

Zcash’in küresel offshore servetinin yüzde 1’ini alması halinde şu anki seviyesinden yüzde 1500’den fazla bir artışla 6300$’a ulaşması gerekiyor. Eğer Zcash, offshore servetin yüzde 10’unu yakalamayı başarabilirse 63 bin Dolar’a kadar çıkabilir.

Fakat Zcash’in Monero gibi dişli bir rakibi de var.

Öte yandan Bulletproofs ve Lightning Network gibi Bitcoin ağında gerçekleştirilmesi beklenen yenilikler Bitcoin işlemlerindeki gizliliği artırabilir ve gizlilik odaklı altcoin’lere olan talebi azaltabilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl