Zcash, Coinbase söylentileriyle birlikte yükseliyor

Gizlilik odaklı kripto para Zcash, son birkaç günde istikrarlı bir yükseliş yaşıyor. Bu yükselişin temel nedeninin Coinbase söylentileri olduğu düşünülüyor.

Gizlilik odaklı kripto para Zcash, 15 Ekim’den bu yana istikrarlı bir yükseliş halinde. Kripto para, hafta başında 105 dolardan el değiştiriyordu. Hafta boyu artan Zcash, bugün geldiğimiz noktada yüzde 20’nin üzerinde bir artışla 125 dolardan el değşitiriyor.

Zcash’teki yükselişin büyük ölçüde Coinbase ile ilgili olduğu söyleniyor. Bilindiği gibi ABD merkezli kripto para borsası Temmuz ayında beş kripto parayı listelemek için araştırdığını bildirmişti. Borsa, geçen hafta bunlardan 0x’i resmi olarak listeledi. 0x şu anda hem Coinbase Pro’da hem de Coinbase’in ana sitesi ile mobil uygulamalarında yer alıyor.

Listelemek için araştırılan diğer kripto paralar Zcash, Stellar, Basic Attention Token ve Cardano’ydu. Dolayısıyla Zcash’in Coinbase’de listelenebileceğine dönük bir beklenti var. Bu beklenti, bazı yatırımcıları Zcash satın almaya itiyor ve kripto paranın fiyatı da buna bağlı olarak artıyor.

620 milyon doları aşan bir piyasa kapitalizasyonuna sahip olan Zcash, en büyük ilk 20 kripto para arasında yer alıyor.

→ HANGİSİ İYİ, HANGİSİ İŞE YARAMAZ? EMİN GÜN SİRER İLK 10 KRİPTO PARAYI DEĞERLENDİRDİ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl