Zcoin’in fiyatı yüzde 250 arttı ama yalnızca CoinMarketCap’te

CoinMarketCap'in hatası nedeniyle Zcoin'in yüzde 250'nin üzerinde arttığı yanılgısı oluştu ve bu durum piyasada fırsatı kaçırma korkusu yarattı.

Gizlilik odaklı kripto para Zcoin’de piyasayı karıştıran tuhaf anlar yaşandı. Kripto para fiyatlarının takibi için dünyanın en çok kullanılan internet sitesi olan CoinMarketCap‘e girenler, Bitcoin ve diğer kripto paralardaki sert düşüşlere karşın Zcoin’in yüzde 250’den fazla yükseldiğini görünce oldukça şaşırdılar.

Sakin olun, Amazon.com Zcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmedi ya da Zcoin, Facebook’a entegre olmadı.

Bu tuhaf durum, bütünüyle CoinMarketCap’in hatasından kaynaklandı. CoinMarketCap üzerinde Zcoin’deki toplam ticaret hacminin yaklaşık yüzde 75’ini oluşturan iki borsa Binance ile Bittrex’in verileri sıfırlandı.

Bu nedenle Zcoin’in 198$’dan işlem gördüğü Coinroom borsası, zirveye oturdu ve fiyat ortalamasının hesaplanmasında en büyük etki sahibi oldu. Buna bağlı olarak Zcoin’in ortalama fiyatı 110$ olarak hesaplandı, dolayısıyla fiyatın yüzde 250’nin üzerinde artış yaşadığı şeklinde bir yanılgı ortaya çıktı.

Yüzde 250’lik artışı görenler borsaya koştu

CoinMarketCap üzerinde fiyatı takip eden kitle, suni artışı görünce Binance ve Bittrex’e Zcoin almak için koştu. Bu kez Zcoin’in fiyatı FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) etkisiyle yüzde 20’nin üzerinde, gerçek anlamda bir artış yaşadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl