Grayscale’den ZEN’e milyon dolarlık yatırım

Kripto para varlık yöneticisi Grayscale, gizlilik odaklı kripto para ZEN için bir süredir konuşulan yatırım ortaklığını resmen başlattı.

Kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments, akredite ve kurumsal yatırımcılar için ZEN Yatırım Ortaklığı’nı başlattığını duyurdu.

Grayscale’in daha önce ZenCash olarak bilinen Horizen (ZEN) için başlattığı son yatırım ortaklığı yine şirkete ait Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, XRP ve Zcash yatırım ortaklıklarının ardından geldi.

ZEN’in geliştiricilerinden kurucu ortak Rob Viglione, bu gelişmenin Horizen platformu için önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

ZEN’e ilk etapta 6.3 milyon dolarlık yatırım yapıldığı ifade ediliyor.

Haber, Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’un kripto para yatırım listesine ZEN‘i eklediğinin duyurulmasından birkaç ay sonra geldi.

DCG’nin kurucusu ve CEO’su Barry Silbert o sırada şirketin gizlilik odaklı kripto paralara odaklandığını, finansal gizliliğin sadece gelişmekte olan piyasalarda değil ABD’de de gerçekten çok önemli bir şey olacağını söylemişti.

Perşembe günü yayınlanan basın açıklamasında Grayscale‘in 2018’in ilk altı ayında yatırım ortaklıkları için yaklaşık 250 milyon dolar ek fon topladığı belirtildi.

Ürünlerinin çoğu kurumsal veya akredite yatırımcılarla sınırlı olsa da Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum yatırım ortaklıkları bireysel yatırımcılara açık.

→ COINBASE İLE BLACKROCK BITCOIN ETF’Sİ İÇİN GÖRÜŞÜRKEN TRUMP’TAN DİKKAT ÇEKEN ATAMA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl