CZ’ye yine izin çıkmadı: ABD’de kalacak

Binance'de görevi bırakmak zorunda kalan ve 50 milyon dolardan fazla para cezasına çarptırılan Changpeng Zhao'ya, mahkemeden yine izin çıkmadı. CZ'nin Birleşik Arap Emirlikleri'ne dönüş planları da alt üst oldu.

ABD Adalet Bakanlığı’yla yapılan anlaşma çerçevesinde Binance CEO’luğunu bırakan Chanpeng Zhao, BAE’ye kısa vadede dönemeyecek. Seattle mahkemesi hakimi, CZ’nin ABD’den çıkma yönündeki talebini 27 Kasım’dan sonra ikinci kez reddetti. CZ, şubat ayında verilecek karara kadar ABD’de kalmak zorunda…

Savcılar karşı çıkmıştı

Dava savcıları, CZ’nin Adalet Bakanlığı ile birçok konuda anlaşmaya gitmesine rağmen onun ABD’den çıkmasına ve BAE’ye dönmesine karşı çıkmışlardı. Savcılar, dava hakimi olan Richard Jones’a CZ’ye izin çıkarmamasını tavsiye etmişlerdi.

10 yıl ceza ihtimali var

Hatırlanacağı üzere CZ, kendisine yöneltilen suçlamaların bir bölümünü kabul etmiş ve ABD Adalet Bakanlığı’nın istekleri doğrultusunda Binance CEO’luğunu bırakmıştı. CZ şu anda ABD’de tutuklu değil ancak dava sonucunda 10 yıla kadar hapse mahkum edilme ihtimali bulunuyor. Buna rağmen uzmanlar bu ihtimali çok düşük görüyorlar.

CZ dava hakimine yönelik talebinde, “Benden ne istendiyse yaptım. Bakanlıkla anlaşmaya gittim. Dava sürecinde kaçma gibi bir niyetim olmadığını gösterdim. BAE’de vatandaşlığım da var. Evime dönmek istiyorum” demişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl