Zilliqa’da (ZIL) metaverse etkisi: 2 Nisan beklenirken yüzde 80 arttı

Zilliqa, metaverse platformu Metapolis'in faaliyete geçeceği 2 Nisan günü yaklaşırken yüzde 80'e varan artış yaşadı.

Aralık ayından bu yana beklenen metaverse platformu Metapolis’i 2 Nisan’da özel bir etkinlikle kullanıma açacak olan Zilliqa, yaklaşık yüzde 80’lik fiyat artışıyla dikkatleri üzerine çekti.

Zilliqa’nın ZIL coin’i 0.047 dolardan işlem görürken kısa sürede 0.085 dolara kadar yükseldi. Yaklaşık yüzde 80’e denk gelen bu yükselişin ardından fiyat bir miktar geri çekildi. ZIL, TSİ 00.30’da 0.077 dolardan alıcı buluyor.

ZIL’deki bu çarpıcı fiyat artışı, ekibin metaverse konusundaki atılımı, yeni duyurulan Web 3.0 iş birlikleri ve yeni ekip üyelerinin projeye dahil olmasıyla geldi. Fiyat yükselişinin yanı sıra 24 saatlik işlem hacmi de yüzde 2200 büyüme kaydetti. 970 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ZIL’in 24 saatlik hacmi 1 milyar doları geride bıraktı.

Gözler 2 Nisan’a çevrildi

Zilliqa, resmi Twitter hesabından 23 Mart’ta yaptığı duyuruda, metaverse platformu Metapolis’in 2 Nisan’da düzenlenecek bir etkinlikle faaliyete geçeceğini bildirdi. Metapolis, ilk olarak 20 Aralık’ta duyurulmuş ve ses getirmişti. Platform, aylar süren hazırlıklar sonucunda faaliyete geçmeye hazır hale geldi. Şimdiden gerçekçi grafikler, oyunlaştırma, e-ticaret ve NFT özellikleriyle ilgi topladı. Hatta Facebook’un ana şirketi Meta da sosyal medya üzerinden Metapolis’e küçük bir destek de verdi.

Zilliqa’nın metaverse’ü Metapolis’ten görünüm
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Suat Cevapla

    Zilliqa’nin metaverse platformu Metapolis’in 2 Nisan’da faaliyete geçeceği ile ilgili haberi önceden vermeyip yukselisten sonra vermenizin bir anlamı yok bence. İş işten geçtikten sonra ben de böyle bir haber yapabilim. Ozaman farkımız olmaz ki sizinle. Haksız mıyım?

    1. Khalil Cevapla

      Şunu yazacağına gidip alsaydın şu an %150 kardaymışsın. Devam et bu kafayla.