Zipmex borsası çekim işlemlerini durdurdu

Kripto para piyasalarında yaklaşık 2 aydır yaşanan sert düşüşler birçok platformu olumsuz etkilerken, bu şirketlere Güney Asya merkezli borsa Zipmex de eklendi. Platform bir sonraki açıklamaya kadar çekim işlemlerini durdurduğunu duyurdu.

Güney Asya bölgesine hizmet veren Zipmex borsası da, platformdan çekim işlemlerini durduran şirketlerden oldu. Borsa yaptığı açıklamada bu adımına sebep olarak piyasadaki yüksek volatiliteyi gösterdi.

Zipmex’ten yapılan açıklamada, “Kontrolümüz dışında gelişen bazı değişken piyasa koşulları nedeniyle önemli ortaklarımızın zor duruma düşmeleri, bizim de platformu koruma amacıyla çekim işlemlerini durdurma kararı almamıza sebep olmuştur. Bir sonraki açıklamaya kadar platformdan çekim işlemleri yapılamayacaktır” denildi.

Hatırlanacağı üzere Haziran ayında hem CoinFLEX borsası hem de Celsius ve Vauld gibi “kripto bankaları”, platformlarda çekim işlemlerini kapatmıştı. Tüm bu “önlemler”, Terra LUNA’nın çöküşüyle başlayan kripto para piyasalarındaki büyük düşüşlerin ardından gelmişti.

Zipmex’in ismi Haziran ayında Coinbase’in borsayı satın almak istemesiyle duyulmuş ancak daha sonra alım gerçekleşmemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl