zorlu enerji satış

Zorlu Enerji, bağlı ortaklığı Zorlu Enerji Dağıtım’ın Gaztrak Enerji’ye devrine ilişkin işlemlerin tamamlandığını açıkladı. Şirket geçtiğimiz ay bağlı ortaklığını satmaya karar verdiğini duyurmuştu.

Zorlu Enerji (ZOREN) tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre 200 milyon dolar karşılığında Palmet Enerji ve Zorlu arasında sözleşme imzalandı. Satışın 12 Mart tarihinde tamamlandığı belirtildi.

Palmet Enerji ile Zorlu arasındaki anlaşmada dolar kuru 31,87 seviyesinden değerlendirildi. Buna göre söz konusu satış için toplam tutar 6 milyar 375 milyon Türk Lirası’nın üzerine çıkmış oldu.

Satış sonucunda elde edilecek olan kar ya da zarar bir sonraki dönem finansal raporunun dipnotlarına yer alacak.

İsrail nedeniyle tepki görüyor

Dünyanın farklı bölgelerinde faaliyet gösteren Zorlu Enerji‘nin yer aldığı ülkelerden biri de İsrail. Geçtiğimiz sonbaharda başlayan Filistin – İsrail Savaşı ile birlikte pek çok yerde boykot listeleri paylaşılmıştı. İsrail elektriğinin %7’sini karşılayan ZOREN de bu boykot listesinde yer aldı. Hem İsrail’i boykot eden sosyal medya kullanıcıları hem de köşe yazarları İsrail ile ticaretin sonlandırılması yönünde çağrıda bulundu.

Sosyal medyada pek çok kullanıcı “Zorlu AVM’ye gitmeyin, Zorlu PSM’de sahneye çıkmayın” gibi paylaşımlarla boykotu destekledi.

Zorlu Enerji (ZOREN) güne yükselişle başladı

Sabah 8.30’da gelen KAP haberinin ardından Zorlu Enerji hissesi ZOREN güne yükselişle başladı. 3 hafta önce düşüş trendine giren ZOREN, bir süredir borsa genelindeki durgunluğa eşlik ediyordu. ZOREN hissesi 5,26 TL fiyatla işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl