Zuckerberg, metaverse’te geri adım atmıyor: Sonunda ödüllendirilecekler

Meta şirketinin CEO'su Mark Zuckerberg firmanın çeyrek kazanç toplantısında yatırımcıların endişelerini gidermek üzerine bir konuşma yaptı. Facebook'un TikTok tarzı algoritmasından Reels tarafına kadar önemli geliştirmeler yaptıklarını belirten Zuckerberg, metaverse konusunda ise "Açıkça söylemek isterim ki bu alana uzun vadeli bakıyoruz. Yatırım yapıp sabredenler ilerleyen dönemde bunun ödülünü alacaklar" dedi.

Meta şirketinin kazanç raporları dün akşam açıklanırken hisselerde yaşanan düşüşler de gözlerden kaçmadı. Artan yatırımlar, giderler ve zarar oranı derken Meta CEO’su Mark Zuckerberg ise yatırımcıların endişelerini giderecek bir konuşma yaptı.

“2023’te de kayıplar olabilir”

Meta’nın VR ve AR teknolojilerine yatırım yapan Reality Labs firmasının zararlarının bu yıl 9 milyar doların üzerine çıkmasıyla ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada “2023’te zarar oranı artabilir ancak 2023 sonrasında ciddi bir büyüme bekliyoruz” denildi.

Zuckerberg: Sabredenler ödülünü alacak

Meta CEO’su Mark Zuckerberg ise yaptığı uzun konuşmayla endişeleri gidermeye çalıştı ve yatırımcılardan zaman istedi ve şu ifadeleri kullandı:

“Kötüleşen ekonomi, Apple’ın 2021 IOS güncellemesindeki gizlilik konusunda yaşanan sorunlar TikTok tarzı rakiplerin adımları gibi birçok sorunla karşılaşıyoruz ancak bunların hepsinin çözüleceğini düşünüyorum. Zamanla bu sorunların üstesinden geleceğiz. Bize yatırım yapıp sabırlı olanlar en sonunda ödüllerini alacaklar. Metaverse geliştirmelerimizin uzun sürmesinin en büyük sebeplerinden biri de, gelecekte Apple’ın aldığı kararlarsan etkilenmeyecek bir platform kurma isteğimizdir. Ayrıca metaverse konusundaki ısrarın nedeni, hem yazılım hem de donanım geliştiren teknoloji şirketlerinin daha inovatif olabilmesidir. Daha çok tarafı kontrol ettikçe daha inovatif olursunuz. Metaverse’e yapılan uzun vadeli yatırımlar, daha büyük getiriler sağlayacaktır”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl