Mobil oyun devi Zynga, ilk Web3 oyununu resmen tanıttı

Dünyanın en büyük mobil oyun geliştiricisi ve yayıncılarından biri olan Zynga, Sugartown adını verdiği ilk Web3 oyununu tanıttı.

2020 yılında Türk oyun şirketi Peak Games’i 1.8 milyar dolara satın alan Zynga, sıfırdan bir Web3 oyunu geliştiren ilk büyük mobil oyun geliştiricisi oldu. Sugartown, Ethereum ağı üzerine inşa edildi ve oyuncular, sürükleyici bir deneyimle birlikte ödül kazanabiliyorlar.

Tanıtım videosundan da görüldüğü üzere Sugartown, yanlışlıkla başka bir boyuta kapı açan üç çiftlik hayvanının hikayesini konu ediniyor.

Oyunda, ERC-721 tabanlı Ora token’ları, sahiphlik kanıtı olarak kullanılıyor. Oyuncular, bu token’ları stake ederek enerji elde ederken bu enerjiyi Sugartown oynamak ve ödüllerin kilidini açmak için kullanılan oyun içi para birimi Sugar’ı kazanmak için kullanabiliyorlar.

Zynga Web3 Başkan Yardımcısı Matt Wolf, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sugartown’ı hem Zynga’nın ilk Web3 oyunu hem de büyük bir mobil oyun geliştiricisi tarafından çıkarılan ilk Web3 oyunu olarak piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz. Sugartown’ı Web3 pazarına hitap edecek şekilde yarattık, ancak bu deneyimi hayata geçirmekten bizim kadar keyif alacağını umduğumuz tutkulu ve ilgili bir kullanıcı topluluğu oluştururken zaman içinde çok daha geniş bir ölçeklendirme hedefiyle yola çıktık.” ifadelerini kullandı.

Zynga, Sugartown’ı geliştirirken blok zinciri alt yapı şirketi Forte ile çalıştı. İki şirket, blockchain oyunlarını ana akıma kazandırmak için 2021 yılında stratejik ortaklığa gitmişlerdi.

Gizem yaratan tweet

Sugartown’ın duyurusu ilk olarak X ve Discord’da stratejik bir pazarlama kampanyası aracılığıyla Web3 topluluğuna yapıldı. Oyunun X hesabından bugünkü bir başka paylaşım ise gizem yarattı. Gönderide, “Daha yeni başlıyoruz. Yarın burada olun.” ifadeleri yer aldı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl