1 trilyon SHIB Coinbase’e gönderildi: Balinalar satış mı yapıyor?

Bitcoin'deki yükselişe en çok ayak uyduran kripto paralardan olan Shiba Inu ve Dogecoin'deki hareketlilik hız kazandı. Balina hareketleri de yoğunlaşırken bugün 12 milyon dolardan fazla değerde 1 trilyon adet SHIB, Coinbase borsasına gönderildi.

Balina hareketlerini takip platformu Whale Alert, 1 trilyon 60 milyar adet Shiba Inu token’ın Coinbase borsasına gönderildiğini tespit etti. Whale alert ayrıca 500 milyona yakın DOGE’un da, anonim bir cüzdandan bir başka anonim cüzdana gönderildiğini belirtti.

Coinbase’e gönderilen SHIB’lerin ne maksatla hareket ettirildiği bilinmiyor ancak coin ya da token’ların borsalara gönderilmesi satış emaresi olarak görülüyor. Ancak anonim cüzdanlar arasındaki transferlerin amacı ya da hedefi tam anlamıyla bilinemiyor.

Dün Bitcoin’in 20 bin 400 dolara kadar çıkması Shiba Inu’da da yüzde 5’lik bir artışın yaşanmasını sağlamıştı. Dogecoin’de de %9’luk yükseliş görülmüştü. DOGE’daki yükseliş Elon Musk’ın Twitter teklifini yenilemesi ve alım sürecine ilk fiyatta devam etmeyi talep etmesiyle gelmişti.

İki coin birbirlerinin rakibi…

Bilindiği üzere Dogecoin 2021’in ilk yarısına, Shiba Inu ise ikinci yarısına damga vurmuştu. Elon Musk2ın desteğini alan Dogecoin şu anda 10. en büyük kripto para konumunda… Shiba ise 12. sırada yer alıyor. Dogecoin2in 8.5 milyar dolarlık piyasa değeri bulunurken, bu rakam Shiba Inu için ise 6.7 milyar dolar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl