10 binden fazla BTC tutan Marathon Digital: Bitcoin satışı yapabiliriz

Haziran ayında ABD'nin Montana bölgesindeki yoğun fırtına sebebiyle 30 binden fazla madencilik cihazını çalıştıramayan Marathon Digital firması, 2022 yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıklarken, elinde yaklaşık 10 bin 127 adet Bitcoin bulundurduğunu söyledi. Çeşitli operasyonel sorunlardan ötürü aylık üretilen Bitcoin'lerin bir bölümünün satılabileceğini belirten şirket, bu çeyrekte yaklaşık 707 BTC üretildiği bilgisini de verdi.

Nasdaq’ta listelenen Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, ikinci çeyrek kazanç raporunu açıklarken, önemli bilgiler de verdi.

“Bitcoin satışı yapabiliriz”

Yılbaşından 31 Temmuz 2022 gününe kadar 2038 Bitcoin üretildiğini belirten şirket, ikinci çeyrek için ise bu rakamın 707 olduğunu açıkladı. Şirketin elindeki toplam Bitcoin adedinin 10127 olduğu belirtilen raporda 31 Temmuz itibariyle toplam değerin ise 236.3 milyon dolar olduğu kaydedildi:

“Kısa vadede üretim zorluğunun artmasıyla beraber Marathon aylık Bitcoin üretiminden bir bölümle satış yapma ihtimaline sahiptir. Bu sayede operasyonel maliyetlerin de karşılanması plânlanmaktadır”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Metaverse’e yatırım yapan en büyük 10 şirket

Bitmain’den 30 bin yeni cihaz alındı

Şirketin her geçen gün, madencilik cihazı sayısını artırdığı belirtilen raporda, aynı zamanda 11 Nisan 2022 günü itibariyle Bitmain firmasından 30 bin adet S19 XP madencilik makinesi alındığı yazıldı. Şu anda Montana’da kullanılan S19 cihazlarından yüzde 30 daha fazla enerji verimliliği sağladığı belirtilen makinelerle birlikte hedeflenen, saniyede 23.3 exahash’lik üretim gücüne bir adım daha yaklaşılmış olacağı kaydedildi.

Şirket ayrıca elindeki nakit varlıkların değerinin de 120 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Hatırlanacağı üzere bir başka madencilik şirketi Core Scientific de Haziran ayında 7200, Temmız ayında ise 1975 adetten fazla Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl