120 milyon dolarlık Bitcoin bulunan adreste 7 yıl sonra ilk hareket

2014 yılının Ağustos ayında, 2720 BTC aktarılan bir adresten yedi yıl sonra dün ilk defa BTC çıkışı oldu. Çıkan miktar, 22 dolar değerinde 0.00048 BTC gibi sembolik olsa da yıllar sonra gelen bu hareket dikkat çekiciydi.

Bu cüzdanın yedi yıl boyunca uyku halinde olup dün itibari ile hareket göstermesi, altında yatan sebeplere ilişkin pek çok senaryonun da dillendirilmesine yol açtı. Cüzdan sahibinin kaybettiği şifreleri yıllar sonra bulmuş olması bu olasılıklardan biri. Yalnızca yıllarca BTC’yi ‘hodl’ eden, yani elde tutan biri olması da mümkün. Bir diğer olasılık ise cüzdana, bir operasyon kapsamında kolluk kuvvetleri tarafından el konulmuş olması. Geçmişte bunun örnekleri görüldü. Cüzdandan sadece 22 dolarlık Bitcoin çıkarılmış olması, bir satış ihtimalini ise azaltıyor.

5 yıldır hareketsiz cüzdanlarda 4.22 milyon BTC

Yıllar süresince hareketsiz bir şekilde duran Bitcoin cüzdanları tartışma konusu. Son verilere göre, en az 5 yıldır ‘uyuyan’ cüzdanlardaki Bitcoin miktarı 4.22 milyon. Bu cüzdanların en büyüğünde ise 3.6 milyar dolar değerinde yaklaşık 80 bin BTC saklanıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. ram Cevapla

    zamanında ben de bitcoin almıştım birçok kez hem de 2009-2012 civarlarıydı ve soguk cüzdanımın oldugu bilgisayarı maalesef atmış bulunmaktayım ve sanırım cüzdanımda bitcoin vardı bence benim gibi onlarca cüzdan olabilir güme giden çünkü o zamanlar değeri hiç yok denecek kadar azdı..