2008’de servet kaybeden Bill Miller, 200 dolardan beri Bitcoin alıyor

Daha önce birçok kez Bitcoin'i öven ve bankaların birgün mutlaka Bitcoin trenine bineceğini söyleyen efsanevi yatırımcı Bill Miller'ın en büyük kripto parayı 200 ilâ 300 dolar aralığından bu yana aldığı belirtildi.

Amerikan medyasından Business Insider, SEC’ye yapılan bildirime dayanarak ünlü yatırımcı Bill Miller’in, Miller Value Partners aracılığıyla 2021 yılının ikinci yarısında Coinbase hisselerinden aldığını ortaya çıkardı. 30 milyon dolarlık 121 bin 185 hisse alan Miller Value Partners’ın bu yatırımı ise şu ana kadar yüzde 24’lük bir kayıp yaşatmış durumda…

Bitcoin’den %9000 kâr

Haberde ayrıca, uzun zamandır Bitcoin konusunda pozitif yorumlar yapan ünlü hedge fon yatırımcısının 200-300 dolar seviyelerinden bu yana Bitcoin aldığı belirtildi. Miller kısa süre önceki bir röportajında Bitcoin alım ortalamasının 500 dolar civarında olduğunu söylemişti. En büyük kripto paranın bugün 45 bin dolar seviyesinde olduğu düşünüldüğünde Miller’ın buradaki kârı % 9000 ediyor. Bitcoin’in 200 ilâ 300 dolar aralığında olduğu son tarih ise 2015 yılı… Dolayısıyla Miller, en geç bu yıldan beri piyasanın içinde…

Servetinin %90’ını kaybetmişti

Miller, başta ABD olmak üzere tüm dünyada önemli bir ekonomik çöküşlere yol açan 2008 krizinde neredeyse tüm varlığını kaybetmişti. Ancak konuyla ilgili verdiği bir röportajda, Amazon hisselerine ve Bitcoin’e yaptığı erken yatırımların da kendisini yeniden dolar milyarderi statüsüne taşıdığını belirtmişti. Miller’ın Amazon hisseleri sadece geçen sene bile ünlü yatırımcının kişisel portföyüne yüzde 83’lük kazanç sağlamıştı. Miller, Bitcoin birikimlerinin değerinin, Amazon hisselerini de geçtiğini söylemişti.

Ünlü yatırımcı, Ocak ayında yaptığı “Bitcoin bir fare zehiri olabilir, fare ise nakit!” yorumuyla da büyük ses getirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl